Two Drive Bar - nezobrazeni USB disku po pripojeni

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Two Drive Bar - nezobrazeni USB disku po pripojeni

Post by ino »

PROBLEM:
Cas od casu se mi stane, ze se po pripojeni USB disku nezobrazi jeho ikona v Two Drive Bars.

SITUACE:
Poprve, kdy jsem si toho vsiml jsem neco kopiroval na jiny pocitac v mistni siti (OS byl dosti zamestnan). Tehdy jsem problem vyresil restartem Salamandera.

Nyni se tento problem projevil v okamzik, kdy jsem spustil antivir test na cca 4MB .zip soubor v patem podadresari a taknejak zaroven jsem pripojil USB disk (OS byl opet kratkodobe dosti zamestnan - na chvilku se pozastavilo i prehravani mp3, coz se normalne ani v jednom pripade nedeje). Kazdopadne jsem tentokrat zkusil udelat nekolik testiku...

TESTOVANI:
USB Disk se vporadku pripojil, dokonce je videt i v Change Drive Menu.

Po prepnuti z Two Drive Bars na Drive Bar je uz USB disk videt. Takze staci znovu nacteni seznamu disku, ale nestaci refresh (Ctrl+F9) - vyzkouseno take.

Pote, co jsem toto provedl jsem disk korektne odpojil a USB disk nezmizel z Two Drive Bars ani z Drive Baru ovsem z Change Drive Menu zmizel (zkouseno nekolikrat - bez restartu Salamandera).

Po restartu Salamandera vse fungovalo tak jak ma - USB jsem pripojil a zaroven se zobrazilo v Two Drive Bars tak i v Change Drive.

RESENI:
Zrejme nejjednodusi by bylo aplikovat refresh i na seznam disku v Drive Barech a nebo zlepsit synchronizaci mezi Change Drive Menu a Disk Bary (vzhledem k tomu, ze v Change Drive Menu byl USB zobrazen vzdy), nebo dokonce oboji.

POZNAMKA:
Bohuzel / nastesti se mi po restartu Salamandera uz nepodarilo znovu nasimulovat popsany problem. Zrejme je treba presne trefit do okamziku, kdy je salamandrem/windowsy/aplikaci listovano ve stromu souboru nebo kdy je cesta predavana dal. Pokud se mi nekdy podari opet trefit do nejakeho takoveho momentu, tak to sem pripisu. :wink:

Edited: tilte changed
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Drive bar se aktualizuje na základě notifikací operačního systému. Pravděpodobně se Salamander o změně nedozvěděl díky nedoručení této zprávy. Podívám se po nějakém vhodném místě, kde Drive bar aktualizovat (mimo současného čekání na informaci o změně). Díky za velmi přesnou specifikaci problému!
Altair

Tentyz problem

Post by Altair »

Salamander 2.5 beta 11 neobnovuje seznam diskových jednotek na toolbaru (styl "two drive bars"). Seznam disků v rozbalovacím seznamu panelu se obnovuje, ale na toolbaru ne.

Jak chování reprodukovat:

1. Spusťte Salamandera
2. Připojte přenosný disk (USB/firewire). Bude automaticky detekován a na toolbaru Salamandera pro něj přibude tlačítko.
3. Disk odpojte (klepnout na ikonku na hlavním panelu a zvolit "safely remove XXX").
4. Salamander neobnoví toolbar, zůstane tam tlačítko které nikam nevede.

Toto tlačítko časem za nezjištěných okolností zmizí (možná je tam nějaký timeout). Pokud se tak stane a vy znovu připojíte stejný disk, už se znovu neobjeví.

Toto chování jsem pozoroval u dvou různých disků, které tady mám. Možná svou roli hraje to, že ty disky jsou vnímány systémem jako normální harddisky, nejsou v sekci "removable storage".
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Potvrdzujem

Post by AD7 »

Tiez sa mi v poslednych verziach beta 10 a 11 obcas stava, ze USB kluc sa mi nezobrazi (pridanie pismenka) na liste. Avsak zatial som to moc neriesil, kedze klavesova skratka SHIFT+pismenko_disku mi funguje a prepne ma na dany disk, tak predpokladam, ze casom sa to doriesi. Ikonka mi obvykle po nejakom case pribudne (minimalizacia alebo nieco s oknom Salamandra). Bol by rad, keby sa to do buducna vyriesilo, obcas mam zapojene aj dva kluce a ked niektory nevidiet na liste mam v tom mensi zmatok.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Two Drive Bar - nezobrazeni USB disku po pripojeni

Post by Jan Rysavy »

Post Reply