Altap SS 2,5 - problém pri premenovaní zložky *.rar.html

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
Vavrek
Posts: 27
Joined: 17 May 2006, 15:03

Altap SS 2,5 - problém pri premenovaní zložky *.rar.html

Post by Vavrek »

Altap SS 2,5 má problém pri premenovaní zložky napr: Pokus.rar.html. Dám na zložu F2 a snažím sa odstrániť koncovku .html a nejde to. Altap SS to urobí asi až na 10 pokus a stále zahlasuje, že zložka je využívaná iným procesom. Prečo to nejde premenovať na prvý krát ako doteraz, ale až na 10??
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zkuste prosím zjistit, který proces Vám adresář zamyká.

Například pomocí http://www.dr-hoiby.com/WhoLockMe/index.php

Mimochodem, jaký používáte operační systém?
User avatar
Vavrek
Posts: 27
Joined: 17 May 2006, 15:03

Post by Vavrek »

Jan Rysavy wrote:Zkuste prosím zjistit, který proces Vám adresář zamyká. Mimochodem, jaký používáte operační systém?
Pokusím sa zistiť, ktorý proces adresár zamyká a potom dám vedieť. Používam WinXP SP2.
k0nelupy

Post by k0nelupy »

reprodukovat to jde tak, ze se stiskne enter na souboru tzn. otevira se v exploreru a dokud se cely soubor neotevre tak to proste nejde prejmenovat.
zalezi kolikrat to za tu dobu zkusim - ovsem smysl to moc nema

Zkuste hledat jestli tesne pred prejmenovanim soboru nenastava neco podobneho. Proc to ma tu priponu ? Neni nahodou ten soubor ukladany z webu a ukladani jeste neni dokonceno ?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Poznámka: podle popisu se jedná o adresář.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Patera »

Jan Rysavy wrote:Poznámka: podle popisu se jedná o adresář.
priecinok [sk] = adresar [cz]
zlozka [sk] = soubor [cz]
IMHO z kontextu je videt, ze jde o soubor.
Viz 5. prispevek zde.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

A sakra :)))
To jsem pěkně mimo. Zkusím se příště nenapálit.
User avatar
Vavrek
Posts: 27
Joined: 17 May 2006, 15:03

Zložka z webu

Post by Vavrek »

ANO. Ide o zložku stiahnutú z webu, z rapidshare.com. Ale to isté mi robí, aj keď chcem uvedenú stiahnutú zložku premenovať na druhý deň - hneď po zapnutí PC, keď ešte nič na pozadí nebeží (nemalo by bežať).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Každopádně platí co jsem psal, zkuste identifikovat, který proces si soubor zamyká a dejte nám vědět.
User avatar
Vavrek
Posts: 27
Joined: 17 May 2006, 15:03

Post by Vavrek »

Jan Rysavy wrote:Zkuste prosím zjistit, který proces Vám adresář zamyká pomocí http://www.dr-hoiby.com/WhoLockMe/index.php
Tak som to skúsil a ukazuje mi jedine SALAMADER.exe.

Poznatok 1:
Skúste si sám nejaku zložku *.rar o veľkosti aspoň 80 MB premenovať na *.rar.html. Trvá to presne 9 sekúnd, kým to A-SS premenuje.

Poznatok 2:
Pokúste sa túto premenovanú zložku *.rar.html pomocou A-SS cez "F2" premenovať na *.rar, to jest vymazať .html = dovolí to až za 9 sekúnd a počas týchto 9 sekúnd to stále hlási, že je zložka využívaná iným procesom.

A toto je ten problém, ktorý ja popisujem a s ktorým som sa u predchádzajúcich verzii SS nestretol.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Patera »

Vavrek wrote:Skúste si sám nejaku zložku *.rar o veľkosti aspoň 80 MB premenovať na *.rar.html. Trvá to presne 9 sekúnd, kým to A-SS premenuje.
Jste si jisty, ze za to nemuze antivirus (IMHO nejpravdepodobnejsi pricina)? Mate ten soubor na lokalnim disku nebo nejakem jinem pocitaci? Jakou verzi Windows?
User avatar
Vavrek
Posts: 27
Joined: 17 May 2006, 15:03

Post by Vavrek »

Myslím si, že by to antivírus mohol byť, ale prečo to robí až teraz po nainštalovaní A-SS 2,5 ?? Prečo mi to nikdy neurobilo predtým? Veď SS používam viac ako 10 rokov. Robí mi to doma a aj v práci. Na oboch PC mám antivirak NOD32. Zložky mám na lokálnom disku. WinXP SP2. Aspoň že už viem, že sa nemusím rozčulovať, prečo to nejde premenovať, ale že stačí vyčkať 9 sekúnd a všetko pôjde tak ako má. Veď denne to potrebujem asi 2 až 3 krát. Pre takúto maličkosť sa A-SS nevzdám.

Večer doma skúsim vypnúť antivír a urobiť pokus s vypnutým antivírom. Výsledom dám vedieť.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Honza Patera to správně odhadnul. Jsem toto chování schopen reprodukovat (W2K, NOD32). Stejně se chová Windows Explorer i starší verze Salamandera.

Dobře je to patrné na grafu zátěže CPU, kde je vidět zatížení na 100% po dobu desítek vteřin po přejmenování na .rar.html.

Závěr: "zvláštní" chování způsobuje pravděpodobně NOD32 (neověřoval jsem odinstalací). Zřejmě se snaží scanovat celý HTML soubor. Je možné, že ve starších verzích se NOD32 se takto nechoval.

Můžete zkusit kontaktovat jejich technickou podporu a požádat je o stanovisko. Předpokládám, že u Vás zlobí také Průzkumník?

Edit: přesunu vlákno do sekce Problémy a jejich řešení.
Post Reply