Zaloha FTP

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Stixy
Posts: 27
Joined: 10 Dec 2005, 11:38
Location: Mlada Boleslav, Czech Republic
Contact:

Zaloha FTP

Post by Stixy »

Dobry den, hodlam preinstalovat svuj OS a potreboval bych poradit, jak si mam zazalohovat sva FTP, ktere mam v SS. Nerad bych je tam znovu vsechny rucne zadaval. Dekuji.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Zaloha FTP

Post by cincura.net »

Stixy wrote:Dobry den, hodlam preinstalovat svuj OS a potreboval bych poradit, jak si mam zazalohovat sva FTP, ktere mam v SS. Nerad bych je tam znovu vsechny rucne zadaval. Dekuji.
Pokud si nechas ulozit konfiguraci do *.reg souboru (Options > Export Configuration), budes tam mit bookmarky z FTP take.
Jiri {x2} Cincura
Stixy
Posts: 27
Joined: 10 Dec 2005, 11:38
Location: Mlada Boleslav, Czech Republic
Contact:

Re: Zaloha FTP

Post by Stixy »

cincura.net wrote:
Stixy wrote:Dobry den, hodlam preinstalovat svuj OS a potreboval bych poradit, jak si mam zazalohovat sva FTP, ktere mam v SS. Nerad bych je tam znovu vsechny rucne zadaval. Dekuji.
Pokud si nechas ulozit konfiguraci do *.reg souboru (Options > Export Configuration), budes tam mit bookmarky z FTP take.
A jinak to nejde? Resp. potreboval bych jen ty sva FTP. Diky vsem.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zaloha FTP

Post by Petr Solin »

Konkretne bookmarky jsou ulozene v registry v klici:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Servant Salamander 2.5 beta 10\Plugins Configuration\FTP\Bookmarks

Nicmene doporucuji spis ulozit celou konfiguraci FTP pluginu:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Servant Salamander 2.5 beta 10\Plugins Configuration\FTP

Ulozeni konfigurace: spustit RegEdit.exe, najit patricny klic, jit do menu Registry > Export Registry Key...

Pripadne se na obsah tech klicu podivejte v RegEditu, jednotlive hodnoty jsou pojmenovane tak, ze se snad da odhadnout, co ktera znamena.

Import takto ulozene konfigurace provedete jednoduse spustenim .reg souboru, ktery si ted exportujete z RegEditu. Dulezite je, aby pri importu nebyl nahrany FTP plugin (jinak pri jeho ukonceni dojde k ulozeni konfigurace a tim k premazani te vasi naimportene).
pes

Re: Zaloha FTP

Post by pes »

ja mam podobny problem a vubec se mi nelibi, jak je konfigurace resena ...
pouzivam SS na flash disku a mam s tim celkem problem (myslim tim s konfiguraci ... se SS jako s portable aplikaci jsem moc spokojeny a az jsem se divil ze to tak pekne jede :) )
bral bych kdyby bylo mozne konfiguraci ulozit treba do adresare se SS a ne do registru ... pro synchronizaci nastaveni sice export konfigurace pouzivam, ale uz se mi parkrat podarilo na cizi pocitac naimportovat pomoci volby -C moje ftpka do jejich registru :( a pak jsem je zase od tamtud mazal ... no proste sranda ;)

dekuji za dobrou praci
portable Pes ;)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Máme v plánu podpořit (vedle současné konfigurace v Registry) také možnost uložení konfigurace do souboru. Mimo rychlejšího načítání a ukládaní by to řešilo i popsaný problém s přenositelností.
pes

Post by pes »

Jan Rysavy wrote:Máme v plánu podpořit (vedle současné konfigurace v Registry) také možnost uložení konfigurace do souboru. Mimo rychlejšího načítání a ukládaní by to řešilo i popsaný problém s přenositelností.
dekuji za informaci
mam s ftpkem jeste jeden problem
jak doma tak i v praci mam v registrech ulozenou konfigraci SS, ale v praci mam nastavene, aby si pri kazdem spusteni SS naimportoval konfiguraci ze souboru (ktery mam ulozeny na flash disku)....
no a stalo se mi, ze jsem doma pridal ftp ucet a vyexportoval jsem konfiguraci do souboru a kdyz jsem prisel do prace a spustil SS ... konfigurace se mi sice naimportovala, ale zjistil jsem, ze mam v uctech prehazene udaje :( konkretne se jedna o "initial path" a o "Password"

zajimave je, ze se to neprojevilo u vsech uctu, ale jen u nekterych ....
pritom doma ftp ucty (po tom exportu funguji bez problemu) ...
jeste jsem se chtel zeptat na podporu ssl.. je podporovana nebo budete ji podporovat?
dekuji
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

K tomu "prohazovani" dochazi zrejme kvuli tomu, ze pri importu .reg souboru dochazi jen k pridavani klicu a hodnot. Pro korektni vysledek je potreba pred importem smazat stare klice a hodnoty (aby nedoslo k nesmyslnemu spojeni stare a importovane konfigurace).

Pro vymaz klice z .reg souboru do tohoto souboru na zacatek vlozte jmeno klice v hranatych zavorkach a dejte pred nej minus. Priklad:
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Servant Salamander 2.5 beta 10\Plugins Configuration\FTP\Bookmarks]

Vice o mazani v .reg souboru je zde: http://support.microsoft.com/default.as ... 16&sd=tech

SSL je na seznamu praci, ovsem do verze 2.5 se bohuzel urcite nevejde.
Post Reply