Chyba s uloženými registry programu SS i AS

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
esoforte

Chyba s uloženými registry programu SS i AS

Post by esoforte »

Po vypnutí PC bez ručního ukončení obou programů (Altap Salamander RC3 a Servant Salamander RC2) a po následném zapnutí se mi vždy objeví tato hláška:

SS RC2
Image

AS RC3
Image

u AS je ale situace lepší, protože potom se objeví tabulka jestli chci jako při prvním zapnutí programu po instalaci - tedy nespustí se program a nezačne si vytvářet nové záznamy v registry jako SS RC2:
Image

Nevím jestli to je nějakým špatným nastavení v mém PC (dělá mi to jen na notebooku, na PC ne) proto píši sem.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den. Jakým způsobem počítač vypínáte? Pomocí menu Start nebo zmáčknutím tlačítka na těle notebooku? Pokud nepoužíváte menu Start, můžete to prosím zkusit?

Vypadá to, že Váš počítač nedá Salamanderu čas uložit konfiguraci a uprostřed ukládání ho ukončí. Nemělo by k tomu docházet, Salamander se během ukládání konfigurace takovému stavu brání. Ve vašem případě zjevně tato obrana selhává.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Neměnil jste u sebe náhodou tyto parametry v registrech?

Code: Select all

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"HungAppTimeout"="5000"
"WaitToKillAppTimeout"="20000"

Code: Select all

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]
"WaitToKillServiceTimeout"="20000"
Altap Salamander fan since 1998
Raptor

Post by Raptor »

Podobny problem mam u Salamandera taky, stava se to sice jednou za cas, vetsinou po automatickych restartech systemu, ale do registru se pak neulozi vse a vetsinou se mi pak nenacte User menu bar, protoze v nem chybi polozky. Nedokazu ten problem nasimulovat, ale proste cast zaznamu v registru je pryc. Z tohoto duvodu si taky delam po kazde zmene zalohu nastaveni bokem.

Mozna by to slo resit ukladanim konfurace do souboru (vim ze mate v TODO) a mozna by se mohla konfigurace rozdelit na vice casti - system, user settings atd.

Ale co mi neni jasne je to, PROC Salamander neco uklada do teto User sekce, kdyz mam vyple ukladani nastaveni pri vypnuti? ja myslel ze pokud to vypnu, tak nic ukladat nebude. A pravda je, ze sice neuklada, ale maze ;-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Raptor wrote:Ale co mi neni jasne je to, PROC Salamander neco uklada do teto User sekce, kdyz mam vyple ukladani nastaveni pri vypnuti? ja myslel ze pokud to vypnu, tak nic ukladat nebude. A pravda je, ze sice neuklada, ale maze ;-)
Koukáme na Váš příspěvek s kolegou a nerozumíme. Máte vypnutou volbu "Save configuration on exit" a zároveň u Vás dochází k zobrazování chybové hlášky, co je na začátku tohoto vlákna?

Navíc nechápeme, jak můžete přicházet o části konfigurace, protože tomu se právě Salamander aktivně brání. Nenačte konfiguraci, kterou se mu nepovedlo kompletně uložit a místo toho zobrazí hlášení, které vidíte nahoře.

Zkuste nám to objasnit prosím. Doufali jsme (z reakcí uživatelů), že jsme tuto problematiku úspěšně vyřešili.
Raptor

Post by Raptor »

Asi jsem se nepresne vyjadril - omlouvam se. Psal jsem ze mam "podobny problem", protoze jsem reagoval na chybne ulozeni nastaveni do registru. Mozna jsem to mel dat jako samostatny thread.

Strucne receno, mam vyple ukladani konfigurace. Obcas system potrebuje restart (update, instalace, ...) Po restartu nabehne Salamander (zadne chybove hlaseni se nezobrazi) a chybi obsah User menu. Kouknu do registru kde je tato cast ulozena a proste tam neni, cili je smazana. Nemuzu potvrdit nento bug(??) u RC3 verze, ale RC2 mi to delala stejne jako RC1. Taky nevim proc to postihuje jen User sekci - mozna se uklada posledni? A hlavne udelalo mi to pod WinXP i pod Vistou.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Založte prosím nové vlákno (nakopírujte tam předchozí příspěvek), podíváme se na to. Jde o jiný problém.
esoforte

Post by esoforte »

Počítač vypínám klasicky přes Start a vypnout (i tak mám nastavené že při zmáčknutí tlačítka off na těle NB se mi zobrazí dialog s otázkou co chci udělat)

Ty věci v registrech jsem neměnil.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Dobrý den,
možná mé nápady budou vypadat na způsob: Nefunguje PC? Zkontrolujte, zda je připojen do zásuvky. Avšak i dnes jsem se podobnou blbostí nachytal (Petr Šolín z Altapu by mohl vyprávět :))

- Uložíte po přidání položek do User Menu nastavení (pomocí volby v menu Options / Save Configuration )? Pokud máte vypnuto automatické ukládání konfigurace, člověk může konfiguraci zapomenout uložit.
- Nemáte náhodou spuštěno více instancí Salamandera (nejednou mi druhá instance přepsala novou konfiguraci té první)?
- Neobnovují Windows a jejich System Restore po startu nějakou záložní verzi Registry?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Raptor má pravděpodobně úplně jiný problém, přenesli jsme ho do nového vlákna: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=1990

Toto vlákno necháme pro problém, který má esoforte.
esoforte

Post by esoforte »

zarevak wrote:Dobrý den,
možná mé nápady budou vypadat na způsob: Nefunguje PC? Zkontrolujte, zda je připojen do zásuvky. Avšak i dnes jsem se podobnou blbostí nachytal (Petr Šolín z Altapu by mohl vyprávět :))

- Uložíte po přidání položek do User Menu nastavení (pomocí volby v menu Options / Save Configuration )? Pokud máte vypnuto automatické ukládání konfigurace, člověk může konfiguraci zapomenout uložit.
- Nemáte náhodou spuštěno více instancí Salamandera (nejednou mi druhá instance přepsala novou konfiguraci té první)?
- Neobnovují Windows a jejich System Restore po startu nějakou záložní verzi Registry?
Automatické ukládání konfigurace mám zapnuté, používám jen jedinou instanci Salamandera....na to obnovování se ještě zkusím podívat ale nevím o tom že by mi to windows dělaly...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

esoforte wrote:Automatické ukládání konfigurace mám zapnuté, používám jen jedinou instanci Salamandera....na to obnovování se ještě zkusím podívat ale nevím o tom že by mi to windows dělaly...
Ješte se zeptám, jaký operační systém používáte?

Vypadá to, že se ozval druhý uživatel se stejným problémem:
http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=2003
esoforte

Post by esoforte »

Používám Windows XP Professional SP2 CZ. při vypínání se objeví okýnko s ukládáním konfigurace ale jakoby ho systém uprostřed ukládání utnul...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Předpokládám, že problém bude pokračovat i s plnou verzí 2.5, kterou vydáme tento týden. Odsuneme řešení problému na potom. Zdá se, že jde o anomálii na Vašem počítači, protože RC3 testuje přes 10000 uživatelů a přišla by masivní odezva.

Dějte nám prosím vědět, jak funguje/nefunguje plná verze 2.5.
esoforte

Post by esoforte »

Dobře, počkám na plnou verzi a vyzkouším.
Post Reply