Chyba s uloženými registry programu SS i AS

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Ge0

Post by Ge0 »

Zdravím,
problém přetrvává i ve finální verzi. Nemám prověřené ještě nějaké jiné příčiny u sebe v PC, ale někdy trvá velmi dlouho, než se uloží/i načtou záznamy z/do registru.
Zkusím odinstalovat Antivir a SpywareDoctor, které tu mám jen krátkou dobu a uvidím.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Ge0 wrote:Zdravím,
problém přetrvává i ve finální verzi. Nemám prověřené ještě nějaké jiné příčiny u sebe v PC, ale někdy trvá velmi dlouho, než se uloží/i načtou záznamy z/do registru.
Zkusím odinstalovat Antivir a SpywareDoctor, které tu mám jen krátkou dobu a uvidím.
Jaký přesně problém máte na mysli? V předchozí diskuzi Vaše jméno nevidím.
Ge0

Post by Ge0 »

Jde o ten samý problém jako psal esoforte v prvním příspěvku.
V mém případě to asi zapřičiňuje Spyware Doctor. Ten zřejmě provádí kontrolu zápisu do registru a ta je pak příliš dlouhá - asi. Rozhodně pokud není spuštěn ukončení i spuštění Salamandru je okamžité. Vypínání PC vyzkouším posléze.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zajímavé, dejte nám pak prosím vědět.
Ge0

Post by Ge0 »

V mém případě to způsoboval opravdu jen Spyware Doctor, takže se Salamandrem spokojenost.
esoforte

Post by esoforte »

tak u mě problém také přetrvává, sice jsem si zvykl vypínat Salamadera ještě před vypnutím PC ale stejně nemohu přijít na to co to může způsobovat...
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Docela se mi líbil nápad člověka s nickem 'jis', který se ptal na nastavení Windows ohledně automatického zabíjení procesu a čekacích dob. Pokud si nejste úplně jistý v práci s registrem, tak doporučuju využít služeb skriptu, který přikládám. Rozbalte a spusťte program v příloze a měl by se na ploše objevit soubor registrydump.txt. Jeho obsah prosím vložte do svého příspěvku.
Attachments
registrydump_cs.zip
Skript pro zjištění nastavení zabíjení aplikací při vypínání Windows. Zabalen ZIPem.
(288 Bytes) Downloaded 433 times
esoforte

Post by esoforte »

tak zde je obsah logu z toho programu:

Code: Select all

! REG.EXE VERSION 3.0

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
    HungAppTimeout	REG_SZ	200


! REG.EXE VERSION 3.0

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
    WaitToKillAppTimeout	REG_SZ	1000


! REG.EXE VERSION 3.0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control
    WaitToKillServiceTimeout	REG_SZ	1000

User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Vy si z nás tady ze všech děláte asi legraci, že? :wink:
A porovnal jste si vůbec ty Vaše hodnoty s defaultními, které zde byly pro Vás uvedeny?

Code: Select all

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop] 
"HungAppTimeout"="5000" 
"WaitToKillAppTimeout"="20000" 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control] 
"WaitToKillServiceTimeout"="20000" 
Asi ne, protože pro HungAppTimeout máte nastaveno 0,2s místo 5s, pro WaitToKillAppTimeout a pro WaitToKillServiceTimeout máte 1s místo 20s. Přitom tvrdíte, že jste nic neměnil. :shock:
Altap Salamander fan since 1998
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Skvělé, díky za vypátrání příčiny problému. Jestliže esoforte hodnoty neměnil osobně, musel je změnit některý z instalovaných programů. Otázkou je: KTERÝ?

O jaký se jedná notebook? Mohlo by se jednat o software dodávaný výrobcem, kde se snažili vypínání "urychlit". Nebo nějaký jiný "optimalizační" software.

Salamander by každopádně mohl v případě problému uvedené hodnoty kontrolovat a varovat, že jsou "příliš přísné" a že jsou zřejmě zdrojem problému.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Věřím, že esoforte ty hodnoty neměnil osobně. Pravděpodobně to provedl nějaký nástroj, který se chlubí tím, že zásahem v registrech urychlí a zpříjemní chod systému. Většinou se však jedná o brutální znásilnění registrů a vzhledem k tomu, že uživatel se přesně nedozví co, kde a jak se změnilo, nemůže ani tušit, co způsobilo případné snížení stability jeho systému.
Altap Salamander fan since 1998
esoforte

Post by esoforte »

tyto hodnoty jsem vůbec neměnil protože se radši v registrech nehrabu, mám notebook Acer Aspire 5101ANWLMi kam jsem instaloval sám Windows XP Pro SP2 + Acer programy. Tak mě napadá že to mohl způsobit program WinXP manager kde je možnost zrychleného vypínání pc, i když tuto funkci používám i na stolním PC kde mi AS funguje bez problémů.

nyní jsem tedy změnil ty údaje v registrech a zkusím vypnout pc...
esoforte

Post by esoforte »

hodnoty změněny ale problém přetrvává, nechal jsem spuštěný AS a vypnul PC pomocí start-vypnout, po nastartování PC a spuštění AS pomocí zástupce se mi znovu objevila ona tabulka, jejíž screen jsem poslal předtím do prvního příspěvku...
program WinXP Manager jsem odinstaloval
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Oba příspěvky přišly poměrně brzy po sobě, tak se jen pro jistotu zeptám. Provedl jste po změnění hodnot jeden restart (navíc). A nejlépe i zkontroloval, zda v registrech zůstaly nastavené ty vyšší hodnoty?

MSW si značnou část konfigurace z registrů načtou při startu, takže jejich změna se projeví až po dalším restartu (který tak nesmí být zároveň testovacím, protože systém ještě neuvažuje nové nastavení registrů).
esoforte

Post by esoforte »

hodnoty zůstaly zachované...ale je pravda že jsem od té doby vyvolal jen ten jeden restart...zkusím to ještě jednou znova.
Post Reply