Opravneni u souboru

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
trsoft

Opravneni u souboru

Post by trsoft »

Ve verzi RC3 jste zrejme zamenili dialog pro zmenu opravneni za standartni z windows, bohuzel na XP Home v nem opravneni menit nelze, docela bych se primlouvit o vraceni puvodniho nebo alespon nekde volbou v konfiguraci (pouzivani standratniho/"starsiho")
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Odešli jsme od starého okna Files > Security > Permissions, protože tento systémový dialog zastaral. Pocházel z NT4 a už na Windows 2000 nebylo možné nastavovat vše potřebné. Můžeme se pokusit o vlastní implementaci, čekáme na reakce uživatelů. Návrat k zastaralému oknu (které navíc není naše a nemáme ho pod kontrolou) neplánujeme.
Guest

Post by Guest »

To je celkem skoda.... pac na xp home moc zpusobu jak nastavit opravneni neni :(
trsoft

Post by trsoft »

to predesle jsem psal ja....
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Anonymous wrote:To je celkem skoda.... pac na xp home moc zpusobu jak nastavit opravneni neni :(
Na XP Home nema smysl ani moc opravneni resit. :) BTW cmd funguje vzdy. ;)
Jiri {x2} Cincura
User avatar
Hony
Posts: 13
Joined: 19 Dec 2005, 21:57
Location: Děčín, Czech Republic
Contact:

Tak jsem se těšil na novou verzi a teď tohle ...

Post by Hony »

Byl jsem zvyklý používat klávesovou zkratku Ctrl+P k nastavení práv ...
Vůbec mě nepotěšilo, že po stisknutí této klávesové kombinace v RC3 se ukáže dialog, ve kterém žádná práva nenastavím (Windows XP Pro, uživatel s administrátorskými právy), maximálně tak sharing a nějaké další blbosti. Ještě, že tu máme Google a našel jsem, jak nastavit aby se vůbec dialog Security zobrazil.

cincura.net : Pokud bych měl na všechno používat jen cmd, tak nepotřebuju vůbec Windows a radši přejdu na Linux.
Trust no one!
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Tak jsem se těšil na novou verzi a teď tohle ...

Post by Jan Rysavy »

Hony wrote:Ještě, že tu máme Google a našel jsem, jak nastavit aby se vůbec dialog Security zobrazil.
Podělte se...
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Tak jsem se těšil na novou verzi a teď tohle ...

Post by cincura.net »

Hony wrote:Byl jsem zvyklý používat klávesovou zkratku Ctrl+P k nastavení práv ...
Vůbec mě nepotěšilo, že po stisknutí této klávesové kombinace v RC3 se ukáže dialog, ve kterém žádná práva nenastavím (Windows XP Pro, uživatel s administrátorskými právy), maximálně tak sharing a nějaké další blbosti. Ještě, že tu máme Google a našel jsem, jak nastavit aby se vůbec dialog Security zobrazil.
Tak XPP je snad zobrazen normalne - tedy pokud je vypnuto zjednodusene sdileni, ale to predpokladam, kazdy trochu pokrocilejsi user vypne.
Hony wrote: cincura.net : Pokud bych měl na všechno používat jen cmd, tak nepotřebuju vůbec Windows a radši přejdu na Linux.
Ve XPH je hodne veci orezano, ale pres cmd se k nim da dostat. A i kdyz mas treba mensi sit s GPO, obcas se neco oskriptovat hodi. Ale t je trochu OT.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Tak jsem se těšil na novou verzi a teď tohle ...

Post by zarevak »

Jan Rysavy wrote:Podělte se...
Jedná se o nastavení "Simple file sharing". Pokud máte toto zapnuto (standardně na domácí instalaci WinXP Pro), tak žádná Security záložka v Properties dialogu není a záložka Sharing je jednodušší.
Nastavení naleznete v dialogu "Folder options" (Možnosti složky)
Image

Při zaškrtnutí položky Altap Salamander po CTRL+P zobrazí úvodní stránku Properties dialogu:
Image

Po zrušení zaškrtnutí výše zmíněné položky "Simple file sharing" můžete nastavovat práva:
Image

Omlouvám se za anglické screenshoty a názvy položek; nemám tu k dispozici české WinXP - snad každý bude schopný dohledat jejich české ekvivalenty.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Tak jsem se těšil na novou verzi a teď tohle ...

Post by cincura.net »

zarevak wrote:Po zrušení zaškrtnutí výše zmíněné položky "Simple file sharing"
V ceskych je to zjednodusene sdileni souboru, jak jsem psal vyse.
Jiri {x2} Cincura
Post Reply