instalator nevie prepisat uzamknuty salamext.dll subor

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

instalator nevie prepisat uzamknuty salamext.dll subor

Post by SelfMan »

Pri instalacii novej verzie RC3 do existujuceho adresara s RC2 nevie instalator prepisat salamext.dll, na ktoru ma otvorenu referenciu (lock) systemovy explorer.exe

Pred instalaciou novej verzie je vhodne predchadzajucu verziu odregistrovat/unload.

Inak installer ostane s chybovou hlaskou, ze v temp adresari nevie prepisat subor (hoci pravdou je, ze nevie prepisat subor v cielovom adresari). Ako moznosti ponuka len retry/skip/skip all etc.

Osobne mi pomohol unload kniznice pomocou Unlocker-a, ale to sa ze sposobilo par explorer.exe, ktory sa vsak na novo nastartoval.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za informaci!

Od plné verze Altap Salamander 2.5 není možné instalovat Salamandera přes starou verzi.

V budoucích verzích toto plánujeme podpořit (během instalace nové verze umět odinstalovat verzi starou).
Raptor

Post by Raptor »

Jan Rysavy wrote:Od plné verze Altap Salamander 2.5 není možné instalovat Salamandera přes starou verzi.
No tohle jsem prave zjistil, dovolim si rict, ze je to jeden z tech opravdu hloupych napadu nutit uzivatele instalovat kazdou verzi do jineho adresare. Beta s tim nemela problemy, finalni verze tomu nasadila korunu.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Je opravdu hloupý nápad mě rozčilovat v sobotu večer. Až to uděláte příště, zamknu Vám na týden účet, takže zvažujte slova...
( edit: navazuji na minulé zamčené vlákno http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=1990 )

S přepisem problémy byly a to zásadní:
1. po přepsání novější verzí nedošlo k odinstalaci té staré, takže v seznamu aplikací k odinstalaci se stále zobrazovala
2. pokud uživatel následně starou verzi odinstaloval, poškodil si novou verzi
3. nebyl vyřešen problém s přepisem shell extension; ten se dříve neprojevoval, protože shell extension byla v TEMP adresáři, ale na (velmi logickou) žádost uživatelů jsme knihovnu přesunuli do adresáře Salamandera a tím došlo k problému s přepisem

Celou věc je potřeba provést čistě, nabídnout upgrade staré verze. Například MSI toto pěkně zvládá. Něměli jsme před vydáním plné verze 2.5 čas probém dořešit, takže současné řešení bylo nejmenší zlo.
safr
Posts: 9
Joined: 16 Apr 2007, 13:31

Post by safr »

Osobně mne to taky štvalo, ale protože jsem sám programátorem, tak jsem po prostudování struktury instalace a programu pochopil, že to není zcela jednoduché.
Na jednu stranu chceme od Salamandra pomalu nemožné a na druhou stranu kompatibilitu zpátky (včetně instalace). To je však ve Win v podstatě nemožná záležitost (pokud někdo nechce provařit čas a peníze na funkčnosti, kterou použije 1 z milionu).
Myslím, že vývojáři Altap jdou co se týče Salamandra správným směrem a je to na jejich programu Salamandru znát. Je to jeden z mála programů, který je stále lepší (používám jej již od verze 1.5) a těším se na další verzi s novými funkcemi bez obav co se zase stane
P.S.
Pro Altap: Moc jste nás zmlsali jako uživatele programu, který většině z nás přirostl moc k srdci :D a čekáme již od něho všechna splněná přání a někdy, že vyřeší snad i neduhy samotného operačního systému :lol:
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Pokud potřebujete nainstalovat verzi 2.5 do stávajícího adresáře 2.5 RC3 (případně RC2), stačí exportovat stávající konfiguraci do souboru (Options > Export Configuration). Potom odinstalujte stávající verzi a nainstalujte do adresáře verzi 2.5. Před spuštěním Salamandera importujte starou konfiguraci do Registry.

Od verze 2.5 Salamander nabízí při odinstalaci možnost zachovat konfiguraci a registrační klíče. Verze 2.5 RC3 to ještě neumí, takže proto ta finta s exportem.
Post Reply