Nelze kopirovat soubory s diakritikou v 64-bit. Vistach

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Petyas
Posts: 30
Joined: 27 Jun 2006, 09:00

Nelze kopirovat soubory s diakritikou v 64-bit. Vistach

Post by Petyas »

Tak jsem vcera nainstaloval 64-bitove Visty, dam presunout adresar a SS mi pise, ze nemuze presunout, protoze nemuze nalezt uvedeny soubor. Koukam na to jako blazen a pak jsem zjistil, ze pro mne z neznameho duvodu, SS nekoretkne zobrazuje adresare a soubory s diakritikou a ty pak neumi zkopirovat ani presunout. Je to zajimava chyba nebot pod 32-bit. Vistama mi SS chodi v naprostem poradku.

Poradite nekdo?
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Možná by mohlo pomoci toto. Návod je sice určen pro XP, ale princip by mohl být stejný.
Petyas
Posts: 30
Joined: 27 Jun 2006, 09:00

Post by Petyas »

Datalog wrote:Možná by mohlo pomoci toto. Návod je sice určen pro XP, ale princip by mohl být stejný.
Podivam se doma na to. Mozna by ten problem mohl byt tam. Pri instalaci jsem nemel jazykove nastaveni a nastavoval jsem to az po hotove instalaci, tak jsem se mozna prehledl. no doufam, ze to bude v tom, pac nevim co bych bez SS delal. Novy explorer ve Vistach je sice super, ale SS to proste neni.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Dobrý den,
Altapu do své nápovědy zapracoval stránku o UNICODE, kterou naleznete na adrese (v angličtině):
http://www.altap.cz/salam_en/help/salam ... upport.htm

Je tam podrebnějí popsán probrém s národními znaky, postup jak ho obcházet pod WinXP a Win2k, a jaké základní operace Salamander podporuje pro soubory s názvy v národních abecedách....
Petyas
Posts: 30
Joined: 27 Jun 2006, 09:00

Problem vyresen.

Post by Petyas »

Tak problem byl presne v nastaveni toho jazyka jak psal Datalog. Nastavil jsem cestinu pouze na prvni strance dialogu, na ten dalsi jsem uz zapomnel. Moc se omlouvam za mystifikaci a jeste jednou diky za radu.
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Problem vyresen.

Post by Datalog »

Petyas wrote:Tak problem byl presne v nastaveni toho jazyka jak psal Datalog...
No, ten původní popis jsem nepsal já, ale zarevak /díky/. Já zde dal pouze odkaz na řešení. Protože jsem si hned vzpomněl, že velmi podobné potíže mi dělal i můj vlastní software (při testováni na 64bit XP) a že se tu něco podobného řešilo i pro Salamandera. 8)
Post Reply