FTP - neaktualizují se listingy a soubory

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Guest

FTP - neaktualizují se listingy a soubory

Post by Guest »

FTP klient neaktualizuje soubory, resp. ukazuje stav (datum a čas vytvoření souboru, současně ale také obsah souboru je starý - jako kdyby byl někde v paměti) takový jaký byl při prvním navázání FTP spojení (další disconnect a connect na to nemá vliv), pro získání aktuálního stavu je vždy nutné ukončit salamandra. Možná že mám něco špatně nastavené, já ale nevím co - prosím poraďte - total commander funguje normalne.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: FTP - neaktualizují se listingy a soubory

Post by Petr Solin »

FTP klient opravdu ukládá seznamy souborů a adresářů (listingy) i obsahy prohlížených souborů do paměti (cache). Účel je zrychlení procházení FTP serveru (navštívené cesty jsou zobrazeny okamžitě z této cache) a opakovaného prohlížení souborů.

Tuto cache vyčistíte pro aktuální cestu v panelu (a její podcesty) z menu Left (nebo Right) příkazem Refresh (Ctrl+R). Tímto se vyčistí i soubory uložené v cache na této cestě (a jejích podcestách).

Tuto vlastnost můžete vypnout pro jednu FTP bookmarku: v dialogu Connect to FTP Server (Alt+F1 > FTP Client), tlačítko Advanced, dole je volba Use cache for viewed files and lists of files and directories on server, kterou vypněte.

Nebo ji můžete vypnout globálně: menu Options > Plugin Configuration > FTP Client, stránka Defaults, volba Use cache for viewed files and lists of files and directories on server, kterou vypněte.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: FTP - neaktualizují se listingy a soubory

Post by zarevak »

Dobrý den,
poslední dny mne toto také trápí a nechápu, proč se cache FTP zachovává i po odpojení a připojení druhý den (Salamander nevypínám).

FTP používám na přesun dat mezi dvěma místy a pokud pak při připojení na FTP nenaleznu data, které očekávám, tak většinou nejdříve zakleju než si vzpomenu, že po připojení musím použít Refresh (Ctrl+R) :(

Cache vypínat však nechci, protože je velmi užitečná, ale myslím, že by se po odpojení měla vyprázdnit. Pokud chcete cache zachovat pro rychlé znovupřipojení, můžete ji mazat až po uplynutí nějakého časového intervalu - třeba 1 hodiny.
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: FTP - neaktualizují se listingy a soubory

Post by MartinS »

zarevak wrote:FTP používám na přesun dat mezi dvěma místy a pokud pak při připojení na FTP nenaleznu data, které očekávám, tak většinou nejdříve zakleju než si vzpomenu, že po připojení musím použít Refresh (Ctrl+R)
Souhlas, mám stejný problém.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: FTP - neaktualizují se listingy a soubory

Post by Petr Solin »

Casove omezena platnost listingu mi prijde matouci (myslim ze hrozi, ze uzivatel nabyde dojmu, ze se to chova nahodne, nekdy to cache promazne, jindy ne, proste chaos). Tedy radsi bych volil variantu s cistkou listingu v okamziku uzavreni FS v panelu (nebo spis pri otevirani noveho FS v panelu, aby se zrusily i listingy napridavane behem operace kopirovani, atd.). Cache by teda prezila vypadek spojeni (FS zustava otevrene v panelu). Zda se Vam to dostacujici nebo mate jeste jinou predstavu o reseni tohoto problemu?
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: FTP - neaktualizují se listingy a soubory

Post by MartinS »

Petr Solin wrote:Tedy radsi bych volil variantu s cistkou listingu v okamziku uzavreni FS v panelu (nebo spis pri otevirani noveho FS v panelu, aby se zrusily i listingy napridavane behem operace kopirovani, atd.). Cache by teda prezila vypadek spojeni (FS zustava otevrene v panelu). Zda se Vam to dostacujici nebo mate jeste jinou predstavu o reseni tohoto problemu?
Pro mne by to bylo dostačující :)
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: FTP - neaktualizují se listingy a soubory

Post by zarevak »

Petr Solin wrote:Casove omezena platnost listingu mi prijde matouci (myslim ze hrozi, ze uzivatel nabyde dojmu, ze se to chova nahodne, nekdy to cache promazne, jindy ne, proste chaos).
No a mně to matoucí přijde teď, kdy druhý den vidím data, který jsem den před tím smazal... :P

Cache pomáhá uživatelům dostat se k cíli rychleji. Pokud se podívám na cache webových prohlížečů, tak ta se také chová z pohledu uživatele relativně "náhodně" - prostě se stránka jednou za čas načte pomaleji. Stejný rozdíl bude i u FTP - někdy se holt data zobrazí pomaleji.

Zda se bude cache mazat při opuštění FS v panelu nebo hodinu po odpojení je mi celkem jedno - obojí můj problém vyřeší ;)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: FTP - neaktualizují se listingy a soubory

Post by Petr Solin »

Pridal jsem promazavani cache (listingy i soubory pro prohlizeni) pri pripojeni na server, ktery zaroven neni otevreny v druhem panelu ani neni mezi odpojenymi FS.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: FTP - neaktualizují se listingy a soubory

Post by zarevak »

Juchů! Díky moc :)
Post Reply