FTP client bug - Retry tlacitko u dialogu chyby

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

FTP client bug - Retry tlacitko u dialogu chyby

Post by cincura.net »

Nazdar,

mam tu bug. Tlacitko Retry nema vykreslenu sipku (u error dialogu).
Po prejeti mysi uz sipka je. Tohle s tou sipkou uz mate ode me reportovany i pro Find Dialog (a mozna jinych dialogu, nevim kolik jsem jich nasel), tam je to podobna chyba.

PS: Poslal jsem mailem obrazky, ktere to cele demostruji.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Tlačítka s šipkou si kreslíme sami (pod WinXP s pomocí uxtheme). Vypadá to, že po otevření okna tlačítko nakreslí systém a až po najetí myší se dostane ke slovu Salamander. Děje se to pravidelně nebo jen občas? Zlobí to také v okně Files > Convert?

Koukal jsem do Bugzilly a chybu tam zatím nemáme. Pravděpodobně jsem ji při minulém hlášení nepřidal.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:Děje se to pravidelně nebo jen občas? Zlobí to také v okně Files > Convert?

Koukal jsem do Bugzilly a chybu tam zatím nemáme. Pravděpodobně jsem ji při minulém hlášení nepřidal.
Deje se to pravidelne, vim i jak problem vyvolat (neni to zalezitost, ktera naskoci za kazde udalosti). Pokud vezmu primo ten Find Dialog, na to se to dobre ukazuje. Vyvolas Ctrl-F a nez se to cele vykresli, machni mysi pres zahlavi toho grigu, kde se zobrazuji vysledky. A hle neni sipka na "Find Now". Zpusobu je vice (tenhle jsem testoval na XP).
Ale dle me skromne uvahy, bych rekl, ze staci po vykresleni tlacitka a pred zavolanim Vasi rutiny pro vykresleni sipky dostat do message-loop nejakou user zpravu (treba to zahlavi - vykresluje se tam na XPckach to oranzove zvyrazneni), potom se to nejak rozhodi (nevim, jak vam tam kod dal funguje).

V tom okne to nezlobi - tam je jina sipka.

Jo i to je mozny.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Bohužel se mi to nedaří reprodukovat. Jirko, dokážeš to reprodukovat i na rychlém stroji, který Find okno otevře instantně?
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:Bohužel se mi to nedaří reprodukovat. Jirko, dokážeš to reprodukovat i na rychlém stroji, který Find okno otevře instantně?
To nevim. Jediny rychly stroj, ktery nyni mam k dispozici s GUI je W2k3 server, kde nejsou XP styly zapnuty, tykze nevim, jak narusit smycku dostacne rychle (takhle to byl jen pohyb mysi).

Pokud nekdo nabidne stroj s XP styly (a pristupem), muzu to zkusit. :)

Tobe muzu jen poslat jednoduchy a osvedceny zpusob jak to na XPckach udelat.
Jiri {x2} Cincura
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Pokusil jsem se ted stroj umele zatizit, ale nedari se rozbit smycku, i tak se mi cele zakladni vykresleni provedlo najednou (nevim jestli tim, ze nejsou styly nebo proste tim ze to bylo umele vyvolane).

BTW1st: kreslite pomoci uxtheme, ze?
BTW2nd: nemuzes rucne v te smycce udelat "bordel" aby se toto potvrdilo nebo vyvratilo (treba tam umele vyvolat zpracovani nejake zpravy, podivat se jestli se to tam muze prerusit, atp.)?

Jinak vzhledem k tomu, ze je to minor bug, bych to az tak nehrotil.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Přídám si problém do Bugzilly, snad to časem budu schopný snadno reprodukovat u nás a odladit.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Patera »

Jan Rysavy wrote:Přídám si problém do Bugzilly, snad to časem budu schopný snadno reprodukovat u nás a odladit.
Pochopil jsem spravne, ze tento konkretni problem se vyskytuje na WinXP a temer identicky problem v PictView/SaveAs na Win2K?
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Patera wrote:Pochopil jsem spravne, ze tento konkretni problem se vyskytuje na WinXP a temer identicky problem v PictView/SaveAs na Win2K?
Jestli myslis s tim rozhozenym pismenkem, tak to neni ono. Je to neco jineho.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Jan Patera wrote:Pochopil jsem spravne, ze tento konkretni problem se vyskytuje na WinXP a temer identicky problem v PictView/SaveAs na Win2K?
Problém v PictView vypadá tak, že v dialogu máme na tlačítku nápis OOptions (obě O jsou podtržená).

V tomto případě je text tlačítka nakreslen správně, ale vpravo chybí drop-down šipka (Find dialog). Po překreslení tlačítka je vše OK. Pravděpodobně jde o problem s kreslením tlačítka přes Windows XP UXTHEME.

Ani jeden problém nejsem schopen reprodukovat na žádném OS u nás, takže zatím je řešení odloženo.
Post Reply