Súbory s nulovou dĺžkou.

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
matus alem

Súbory s nulovou dĺžkou.

Post by matus alem »

Pri vyhodení súboru, alebo jeho presune (700 mbytov) mi vždy vznikne po nejakom čase súbor s tým istým menom, ale s nulovu dĺžkou. Pri menších súboroch som si to nevšimol. Systém Xp Pro SP2 NTFS, Servant Salamander 2.5 beta 10.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Jde o operaci nad klasickým pevným diskem? Nebo jde o nějaký externí disk připojený například přes USB? Případně síťový disk?

Mažete do koše nebo přímo přes Shift+Delete?

Dokážete problém spolehlivě reprodukovat?

Pošlete mi prosím Help > Technical Support dokument na můj email. Děkuji.
matus alem

Post by matus alem »

Systém je E: - FAT32, C: - FAT32 - prvý fyzický disk 200 gigabytov
D: - NTFS - druhý disk 160 gigabytov

Príležitostne pripájaný externý disk cez USB. Nulové súbory vznikajú nezávisle od toho, či je propojený externý disk, alebo nie.
matus alem

Post by matus alem »

Oprava:
C: - NTFS

Súbory presúvam F6, vyhadzujem Shift Delete.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

S tímto problémem jsem se zatím nesetkali. Servant Salamander soubory v popisovaných případech maže pomocí základní funkce Windows, takže nevidíme žádný prostor k chybě na naší straně. Příčinu problému bych hledal v dalším software na Vašem počítači (antivirus, backup na pozadí,...). Pokud přičinu naleznete, dejte nám prosím vědět.

Ještě pro upřesnění: soubory tam tedy po smazání nejsou a po určité době se samovolně objeví? Jak dlouho to přibližně trvá?
matus alem

Post by matus alem »

Vírusovú a spywarovú kontrolu som samozrejme od 30.12.2005 spúšťal niekoľkokrát a programy nič nezistili - Avast, Adaware. Avast je automaticky aktualizovaný, AdAwar pri kontrole. Vyskúšal som jednu vec. Súbory, ktoré som vyhadzoval mali časti názvu spojené bodkami. Tak som bodky (.) zmenil na znak _ a premenovaný súbor som vyhodil. Aké bolo moje prekvapenie, keď sa vyhodený súbor po chvíli znova objavil, ale v pôvodnom tvare t.z. s bodkami. Takže mi už bolo jasné, že v systéme je niečo naviac. Aktualizoval som znova Adawara a zrazu sa pri kontrole ozval aj Avast, že v systéme je ISTBAR. Keďže mi tieto kontroly boli málo, stiahol som si ešte aj Microsoft AntiSpyware a ten našiel IncrediFind (dll), WindUpdates.MediaPass (reg), HelpExpress (pif) a nejaké zvyšky po SaveNow. Ktorý z nich však takto ovplyvňoval chovanie systému, neviem, ale po ich odstránení presuny, mazanie súborov s veľkou dĺžkou (700 megabytov) prebiehajú bez problémov.
Poučenie: pri neštandardnom správaní sa systému vyskúšať aj iné antispywarové a antivírusové programy.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za tuto informaci!
Post Reply