AS3b4 - Okno hledání ve vieweru

Vyzkoušejte poslední uveřejněnou vývojovou verzi. Otestujte novinky a opravy chyb ještě před vydáním beta verze. Diskutujte zde o vlastnostech a problémech této Preview Build verze.
Forum rules
Pravidla toho diskuzního fóra jsou k dispozici zde. Navíc prosím dodržujte následující body:
1. Berte prosím na vědomí, že Preview Build verze Salamandera a pluginů mohou obsahovat závažné chyby. Nepoužívejte je v produkčním prostředí.
2. Veškeré chyby, případně připomínky k Preview Build verzím prosím vkládejte do této sekce fóra.
3. Každé nové vlákno označte zkratkou PB a číslem Preview Build verze, například "PB22: neaktivní panel pod kurzorem myši neroluje při naklápění kolečka".
Raptor

AS3b4 - Okno hledání ve vieweru

Post by Raptor »

Zdravím, narazil jsem na takový nepříjemný bug. Viewer umožňuje otevřít libovolný počet oken "hledání" a tím zabít sám sebe - nejdou už zavřít :-)

Jak toho dosáhnout? Otevřu viewer, dám Ctrl+F. Otevře se první. Zároveň používám ClipMate na správu schránky. Stisknu tedy Ctrl+Shift+Q (otevře ClipMate), vyberu co chci pastnout (nebo ani nemusím, stačí jen pomocí ESC zavřít ClipMate) a tady nastane problém. Okno hledání NEDOSTANE focus. Není aktivní (mimochodem tento problém jsem u AS hlásil už před pár lety a přetrvává stále ve všech oknech - hledání, vytvoření adresáře, ...). Teď klidně zmáčknu znova Ctrl+F a mám další okno. A tak dokola.

Jinak ten problém s focusem mi dost vadí, bez ClipMate nedám ani ránu a dost to zdržuje. Dělá mi to na všech počítačích a jen v AS. V žádném jiném programu se nestane, že by se focus nevrátil tam kam má. A rozhodně mi ho nic nekrade - muselo by to kravit i jinde.
Capture.PNG
Capture.PNG (28.42 KiB) Viewed 11203 times
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS3b4 - Okno hledání ve vieweru

Post by Petr Solin »

Nainstaloval jsem ClipMate a dělá mi to samé s notepad.exe. Prostě to pánové dělají nějak nestandardně a myslím, že by si to měli opravit. Musí to vadit spoustě lidí. Popsané chování jsem v Salamanderovi reprodukoval, zafixuju to.

Notepad: otevřete si Find okno: při odchodu do ClipMate a výběru textu se mi přepne zpět do Find okna, položí tam text, a pak se fokus přepne do hlavního okno Notepadu, díky tomu, že není Find modální to je povolený stav, ale rozhodně to není podle mých představ, nejsem ve Find okně, ze kterého jsem odešel do ClipMate.

Notepad: otevřete si Go To Line (Ctrl+G): při odchodu do ClipMate a výběru textu se mi přepne zpět do Go To Line okna, vloží text (přijímá jen čísla, testujte tedy s číslem), a pak se fokus přepne do hlavního okna Notepadu, což není povolený stav, protože Go To Line okno je modální. Dále je to z klávesnice neovladatelné, pomůže až přepnutí do jiné aplikace a zpět, to srovná fokus, zase je kde má být, v okně Go To Line.

Nechápu, jaktože jim tohle nechodí, jsou to úplně primitivní modální dialogy otevřené nad hlavním oknem, zcela standardní situace, učebnicový příklad.

Možná byste jim to měl poslat jako bug report s tím notepad.exe, třeba se chytnou za nos a opraví si to.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS3b4 - Okno hledání ve vieweru

Post by Petr Solin »

Takže popsaný problém je fixnutý, ovšem co se týče aktivace hl. okna Vieweru místo dialogu Findu, tak to vyřešené není, to nechávám na ClipMate.
Raptor

Re: AS3b4 - Okno hledání ve vieweru

Post by Raptor »

Zkusím to, uvidím, zda se ozvou, jelikož vývoj CM poslední dobou tak nějak stojí a např. plně funkční unicode verze asi nikdy nevyjde :-)

Díky za fix
Post Reply