AS b3 - Windows 8.1

Vyzkoušejte poslední uveřejněnou vývojovou verzi. Otestujte novinky a opravy chyb ještě před vydáním beta verze. Diskutujte zde o vlastnostech a problémech této Preview Build verze.
Forum rules
Pravidla toho diskuzního fóra jsou k dispozici zde. Navíc prosím dodržujte následující body:
1. Berte prosím na vědomí, že Preview Build verze Salamandera a pluginů mohou obsahovat závažné chyby. Nepoužívejte je v produkčním prostředí.
2. Veškeré chyby, případně připomínky k Preview Build verzím prosím vkládejte do této sekce fóra.
3. Každé nové vlákno označte zkratkou PB a číslem Preview Build verze, například "PB22: neaktivní panel pod kurzorem myši neroluje při naklápění kolečka".
Raptor

AS b3 - Windows 8.1

Post by Raptor »

Nainstaloval jsem si ted Windows 8.1 (RTM, ne preview) a sleduju par problemu

1) Internal viewer najednou pouziva nejaky hnusny font, pritom nastaveni je asi stejne
01.jpg
01.jpg (20.16 KiB) Viewed 17763 times
02.jpg
02.jpg (153.86 KiB) Viewed 17763 times
2) Win 8.1 ma integrovany SkyDrive do systemu, cili neni zadna dalsi aplikace. Ale AS nevidi tuto slozku a nezobrazuje ji v discich
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS b3 - Windows 8.1

Post by Petr Solin »

ad 1) mrkneme na to, díky za info!

ad 2) V Exploreru je tedy složka pro SkyDrive a všechny aplikace mají možnost používat složku na disku jako to bylo ve Windows 8 s nainstalovanou extra podporou pro SkyDrive folder? Mrkneme na to až nainstalujeme Windows 8.1.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS b3 - Windows 8.1

Post by Petr Solin »

Nainstaloval jsem Windows 8.1 RTM x64 a ten font je OK, fixedsys normálně funguje. Instaloval jsem to anglicky, pak jsem přepnul na češtinu pro neunicode aplikace a font funguje i teď. Nějaká idea co je u vás jinak? Jak ten výpadek fontu reprodukovat?

SkyDrive je koukám opravdu hned v Exploreru, no konečně. ;-) U nás není, zjistím proč a opravím to, díky za ohlášení.
Raptor

Re: AS b3 - Windows 8.1

Post by Raptor »

Ha, díky za tip, v regional nastavení jsem měl US pro neunicode programy. Změnil jsem to na CZ a je to, zdá se, OK. Dělal jsem upgrade z Win 8 na 8.1 a čím dál víc jsem přesvědčen, že ten update nebyl dobrý nápad.


ad SkyDrive - ano, standalone instalace už bohužel neexistuje. Chybí mi sice ikonka pro stav synchronizace, ale co se dá dělat.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS b3 - Windows 8.1

Post by Petr Solin »

Tak umístění SkyDrive pod Windows 8.1 už jsem opravil, otevřít cestu v panelu kliknutím na ikonu SkyDrive tedy bude zase možné (v další zveřejněné verzi Salamandera).

Ovšem zjevně to bude chtít dopsat nějakou podporu pro přechody mezi "online" a "offline" soubory (např. před otevřením ve vieweru nebo editoru, prozatím jen vypíše chybu "(1920) The file cannot be accessed by the system.") a to necháme na později, zatím kolem toho nevidím žádné informace, jak to vyrobit.

Během testování se mi to chovalo dost nestabilně, místy to fungovalo, místy psalo "Sorry, the action couldn't be completed.", asi to potřebuje celé ještě trochu doladit. ;-)
Raptor

Re: AS b3 - Windows 8.1

Post by Raptor »

V souvislosti se SkyDrive jsem si všiml ještě jedné věci. Mám na root složku nastaveno, že má být dostupná i offline (čili mělo by se synchronizovat vše). Ale j Exploreru a v AS se zobrazují různé ikonky. Explorer ukazuje online stav, AS ukazuje offline.
explorer.jpg
explorer.jpg (10.76 KiB) Viewed 17629 times
as.jpg
as.jpg (14.61 KiB) Viewed 17629 times
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS b3 - Windows 8.1

Post by Petr Solin »

Ten křížek znamená online, takže je to v Exploreru i Salamanderu stejné. To přepínání online/offline mi tu někdy fungovalo okamžitě, někdy ne a psalo to chybu, jindy to ani chybu nepsalo, jen to na můj požadavek prostě nereagovalo. Jak jsem psal, příjde mi, že to ještě potřebuje doladit.
Raptor

Re: AS b3 - Windows 8.1

Post by Raptor »

Krizek znamena offline, ne online. Problem je, ze ja mam vse online, ale AS ukazuje offline. Ale uvidime pozdeji, jak se to opravi.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: AS b3 - Windows 8.1

Post by Ether »

Jenom k té terminologii -- asi se tu trochu popletly termíny "nastaven jako dostupný pouze on-line", "nastaven jako dostupný i off-line", "momentálně dostupný".
Ελληνικά rulez.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS b3 - Windows 8.1

Post by Petr Solin »

Podle mě křížek u adresaře znamená "dostupný pouze online", což se zřejmě týká obsažených souborů, např. že je nemá automaticky stahovat z cloudu na lokál. U souboru to "dostupný pouze online" znamená, že soubor fyzicky není na lokále, ale jen na síti v cloudu SkyDrive. Fyzicky je takový soubor reprezentovaný nějakým druhem linku, který při přístupu z Exploreru vede ke stažení souboru na lokál. Bez křížku je "dostupný offline", což znamená, že je stažený na lokále a můžete s ním pracovat jako s každým jiným souborem. Jestli jsem na omylu, prosím o vyvedení z něj. ;-)
Raptor

Re: AS b3 - Windows 8.1

Post by Raptor »

Ano, je to tak, napsal jsem kravinu. Krizek znamena online, cili na disku pak nic neni. Ale jinak plati co jsem psal, mam veskere data na disku - tedy offline. Explorer to ukazuje dobre, AS spatne.
Post Reply