Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na nic

Vyzkoušejte poslední uveřejněnou vývojovou verzi. Otestujte novinky a opravy chyb ještě před vydáním beta verze. Diskutujte zde o vlastnostech a problémech této Preview Build verze.
Forum rules
Pravidla toho diskuzního fóra jsou k dispozici zde. Navíc prosím dodržujte následující body:
1. Berte prosím na vědomí, že Preview Build verze Salamandera a pluginů mohou obsahovat závažné chyby. Nepoužívejte je v produkčním prostředí.
2. Veškeré chyby, případně připomínky k Preview Build verzím prosím vkládejte do této sekce fóra.
3. Každé nové vlákno označte zkratkou PB a číslem Preview Build verze, například "PB22: neaktivní panel pod kurzorem myši neroluje při naklápění kolečka".
tele1
Posts: 1
Joined: 28 Jan 2006, 13:48

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by tele1 »

Bohužel, až nyní jsem zjistil, že se to u řeší. Proto se i já přidávám na podporu Eroiici.
Z důvodu nefunkčnosti v beta verzích používám dál 2.54 x64. Pro mne je to také jedna ze zásadních funkcí. VP.
ludan
Posts: 1
Joined: 02 Jan 2014, 22:04

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by ludan »

Také se přimlouvám za podporu pluginu Eroiica Viewer .
Proto používám ještě dál 2.54
Považuji to za hodně důležitou funkcí
vojta
Posts: 3
Joined: 13 Dec 2007, 07:59
Location: Ostrava

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by vojta »

Rovněž já se přimlouvám za podporu pluginu Eroiica Viewer.
Používám proto ještě verzi 2.54, plugin Eroiica Viewer je pro mne důležitý.
Mylosh B.
Posts: 7
Joined: 27 May 2010, 13:19

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by Mylosh B. »

Jan Rysavy wrote:Uznávám, že potřebuji jen Office a PDF dokumenty a obou případech je pro mé účely výstup z EV nepoužitelný.

Pro starší (podporované) CAD formáty může být EV zajímavý plugin.
Vážený pane Ryšavý (a potažmo i pane Patero), trošku mne dnes nadzvedlo ze židle, když Salám 3.0 začal loudit o další obolus stran licence. Nu což, řekl jsem si, rád zaplatím a podpořím tuto opravdu dobrou (neřku-li NEJLEPŠÍ) aplikaci na Widlích. ALE!!! V tu chvíli jsem si ale uvědomil, že posledních roky stále proháním na svých 64bitových Widlích jakési 32bitové haraburdí od Altapu. A PROČ?!? No protože ani Salám 3.0 stále NEMÁ 64bitové pluginy, bez kterých se v mém ranku GIS, CAD, DTP branže prostě nedá žít!!! A za takového 64bitového mrzáka má uživatel platit plnou cenu?!? (Myslím ve srovnání s plnohodnotnou 32bitovou verzí.) Z mého pohledu každodenního použití je Salám 64bit asi tak na čtvrtinové použití oproti 32bitové verzi... Měli byste se trošku zamyslet, co vlastně ve 64bitové verzi lidem nabízíte :-(
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, co bylo v našich rukou, to jsme do x64 převedli. Některé pluginy převést možné nebylo, například PictView, WinSCP, Eroiica Viewer, UnACE. Neměli jsme zdrojáky nebo práva nebo byl plugin v x86 assembleru (PictView).

V případě PictView jsme problém obešli jeho zapouzdřením do samostatného 32-bit procesu a předání dat do 64-bit Salamandera. To samé se pokusíme udělat v případě Eroiica Viewer a dodat jako upgrade pro Altap Salamander 3 (zdarma). Nemohu na 100% slíbit, že to bude možné, existují technické limity a Eroiica Viewer má docela divokou architekturu proti velice přímočarému PictView enginu.

UnACE je mrtvola, tam je to jedno.

V případě WinSCP je naděje, že ho jeho autor Martin Přikryl do x64 převede, ale není to pro něj priorita, protože to pro velké WinSCP nic moc zajímavého nepřinese a konverze je docela balík práce.

Tolik aktuální zpráva k x64 pluginům.

Pokud jde o přínos x64 Salamandera, tak jsou to x64 shell extension v místních nabídkách, zobrazení správných souborů a položek v Registry, kde x86 Salamander zobrazuje něco jiného, než by člověk čekal. A potom také odrazový můstek, nějak jsme začít museli. Už nyní je 64bitová verze stahovanější než verze 32bitová.

Hezký víkend.
Dudik.P
Posts: 1
Joined: 13 Oct 2014, 09:09

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by Dudik.P »

Dobrý den,
také já se přimlouvám za zprovoznění Eroiica Vieveru na 64bitech.
Velmi potřebný a využívaný pro GIS, CAD ...
díky!
pp21
Posts: 4
Joined: 16 Apr 2010, 09:17

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by pp21 »

Dobrý den,

jako další z mlčící většiny se přidávám s požadavkem na doplnění Eroiica viewer do x64 verze.
Já ho využívám k rychlým náhledům především u CDR a PDF (+ office a příležitostně něco z CAD).

Pokud do něj budete zasahovat, požádal bych i o:
- podporu CDR aktuální verze X7 (32 bit eroiica zobrazuje jen do X5, který je jen mírně odlišný od X7)
- podporu AI (Adobe Illustrator) uložených s volbou "Create PDF Compatabile file", což je už delší dobu výchozí volba v Illustratoru (Vnitřně má totožnou strukturu s PDF a po pouhém přejmenování *.ai na *.pdf jej zobrazí i stávající Eroiica 32bit viewer)

Na požádání můžu zaslat vzorky souborů pro testování.

Předem díky.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by AD7 »

pp21 wrote:Dobrý den,

jako další z mlčící většiny se přidávám s požadavkem na doplnění Eroiica viewer do x64 verze.
Já ho využívám k rychlým náhledům především u CDR a PDF (+ office a příležitostně něco z CAD).

Pokud do něj budete zasahovat, požádal bych i o:
- podporu CDR aktuální verze X7 (32 bit eroiica zobrazuje jen do X5, který je jen mírně odlišný od X7)
- podporu AI (Adobe Illustrator) uložených s volbou "Create PDF Compatabile file", což je už delší dobu výchozí volba v Illustratoru (Vnitřně má totožnou strukturu s PDF a po pouhém přejmenování *.ai na *.pdf jej zobrazí i stávající Eroiica 32bit viewer)
+1
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by tukanos »

Přidám se taktéž.

Pro mě je nejdůležitějším rychlým náhledem - pdf, word, excel.
Stybi
Posts: 5
Joined: 21 Aug 2007, 12:55
Location: Bratislava, Slovakia

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by Stybi »

xm wrote:Pro F3 nahledy na doc, docx, dot, xls, xlsx a rtf (umi i dbf, csv, OpenOffice aj.) jsem nakonec skoncil u TextMaker&PlanMaker free Vieweru:
http://www.officeviewers.com
Toto nie je riešenie, pretože sa tam treba registrovať e-mailovou adresou. Nechcem ďalšie spamy...
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by tukanos »

Stybi wrote:
xm wrote:Pro F3 nahledy na doc, docx, dot, xls, xlsx a rtf (umi i dbf, csv, OpenOffice aj.) jsem nakonec skoncil u TextMaker&PlanMaker free Vieweru:
http://www.officeviewers.com
Toto nie je riešenie, pretože sa tam treba registrovať e-mailovou adresou. Nechcem ďalšie spamy...
Pak doporučuji se podívat na dočasný mail: https://10minutemail.net/
Post Reply