Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na nic

Vyzkoušejte poslední uveřejněnou vývojovou verzi. Otestujte novinky a opravy chyb ještě před vydáním beta verze. Diskutujte zde o vlastnostech a problémech této Preview Build verze.
Forum rules
Pravidla toho diskuzního fóra jsou k dispozici zde. Navíc prosím dodržujte následující body:
1. Berte prosím na vědomí, že Preview Build verze Salamandera a pluginů mohou obsahovat závažné chyby. Nepoužívejte je v produkčním prostředí.
2. Veškeré chyby, případně připomínky k Preview Build verzím prosím vkládejte do této sekce fóra.
3. Každé nové vlákno označte zkratkou PB a číslem Preview Build verze, například "PB22: neaktivní panel pod kurzorem myši neroluje při naklápění kolečka".
Mylosh B.
Posts: 7
Joined: 27 May 2010, 13:19

Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na nic

Post by Mylosh B. »

Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na nic.
Bylo by vhodne uzivatelum nabidnout adekvatni alternativu, pokud ale existuje, o cemz ovsem pochybuji ...
Tak komplexni, kvalitni a rychly prohlizec CAD, GIS, Office a mnoha dalsich "technickych" formatu je pro kazdodenni praci v teto IT branzi zcela nenahraditelny.
Chapci, zamyslete se nad tim, prosim ...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by Jan Rysavy »

To mě překvapujete, považoval jsem Eroiicu za okrajovou záležitost zralou na úplné zrušení. Kvalitu zobrazení nepovažuji za srovnatelnou s konkurencí. Pokud bude větší množství ohlasů volajících po EV, mohli bychom teoreticky problém řešit pomocí nějakého 32-bit EXE, které by hostovalo Eroiica DLL, jako jsme to udělali v případě PictView.

Díky za názor.
Mylosh B.
Posts: 7
Joined: 27 May 2010, 13:19

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by Mylosh B. »

O jake konkurenci je tu rec?
Vyzkousel jsem uz ledacos, ale o necem lepsim nez je EV opravdu nevim, a to se touto problematikou docela uspesne zivim uz 1/4 stoleti ... :-)
Prosim o tip na prohlizecku, ktera umi prohlizet tolik CAD, DTP, GIS, Office a dalsich, zejmena vektorovych, formatu.
Dekuji.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by Jan Rysavy »

Uznávám, že potřebuji jen Office a PDF dokumenty a obou případech je pro mé účely výstup z EV nepoužitelný.

Pro starší (podporované) CAD formáty může být EV zajímavý plugin.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by Ether »

Je pravda, že pro dokumenty Office je asi opravdu nepoužitelná (RTF možná ještě jo, ale DOC, XLS, PPT a další bývají nečitelné), nicméně pro rychlé prohlédnutí PDF mi vždycky Eroiica přišla bezva, někdy i rychlejší než Adobe Reader.
Ελληνικά rulez.
Slanec
Posts: 66
Joined: 17 Nov 2009, 19:00

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by Slanec »

Jediné, na co občas Eroiicu využívám, jsou právě rychlé náhledy na (postupem času ubývající) .doc a .xls soubory. Kdyby k nim přibyly i .docx a .xlsx, byla by to pecka, takhle se bez ní asi obejdu, i když občas zatlačím slzu při dlouhém loadu LibreOffice kvůli jedné větě v dokumentu...
Mylosh B.
Posts: 7
Joined: 27 May 2010, 13:19

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by Mylosh B. »

Jan Rysavy wrote:Uznávám, že potřebuji jen Office a PDF dokumenty a obou případech je pro mé účely výstup z EV nepoužitelný.
Pro starší (podporované) CAD formáty může být EV zajímavý plugin.
No vidíte a já mám přesně opačný názor - a nejsem sám, protože lidí z CAD/GIS/DTP branže znám opravdu dost :-)
V rámci své profese denně generuji pár stovek PDF-souborů, spolu s pár desítkami fajlů ve formátech DGN/RDL/DXF/DWG/TIFF/JPEG/COT/CIT/BMP a k tomu i něco málo DOC/XLS/CDR/CSV/DBF.
A věřte mi, že otvírat všechny pomocí "velkých" bratrů, tak to bych si asi brzo hodil mašli.
I na mém zánovním stolním brusu (Gigabyte GA-Z77X-UD5H + Intel i7-3770 + RAM 8 GB + SSD 160 GB + nVidia 560Ti + Win7 64bit) se ACAD, MicroStation či Office startuje min. 5 až 10 vteřin.
A tutéž operaci mi Salám pomocí F3 udělá mrknutím oka :-)))
Proto Vás a pana Pateru prosím-prosím-prosím o nějaké vyřešení a implementaci kompletní F3 (tj. EV + PV + DBFView + ...) i do 64bitového Saláma.
Děkuji i za ostatní (mlčící) cadisty, gisáky a détépáky.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by Jan Rysavy »

Jan Patera se na x64 verzi Eroiicy podívá.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by PepaR »

Jako stavař, který často dělá s CAD daty a v dřívějších verzích jsem často využíval plugin Eroiica, bych taktéž uvítal jeho opětovné zprovoznění.
PepaR
jaaara
Posts: 2
Joined: 31 Jan 2006, 20:39

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by jaaara »

Přimlouvám se za otestování, ideálně i zprovoznění Eroiicy i pod x64 verzí, kvůli tomu, že nefunguje, jsem betaverzi AS ve verzi x64 odinstaloval a nainstaloval 32bitovou.

Jinak obecně, funkce náhledů souborů (včetně Office 2007/2010, Autocadu, atd.) je mezi "power users" velmi oblíbená a dlouhodobě neřešená a nedořešená. Škoda, pak se to řeší různým "bastlením", používáním pluginů pro Total Commander atd. Přimlouvám se tedy i za to, aby se developeři zamysleli i nad tímt. Chápu, že není čas, ale myslím, že díky tomuto ztrácíte uživatele AS - já tedy zatím s lehkým skřípáním zubů zůlstávám ;-) a jdu pátrat, jak "znásilnit" AS k obrazu svému, aby mi po stisku F3 otevíral náhledy i souborů, které Eroica nepodporuje (.docx, xlsx atd..).
xm
Posts: 69
Joined: 11 Dec 2007, 11:11

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by xm »

Pro F3 nahledy na doc, docx, dot, xls, xlsx a rtf (umi i dbf, csv, OpenOffice aj.) jsem nakonec skoncil u TextMaker&PlanMaker free Vieweru:
http://www.officeviewers.com

Nemusi se to instalovat - stahnete si ty 2 instalacni exace a misto instalace si je rozbalite (treba 7-zipem) do jednoho podadresare a namapujete TMViewer.exe (doc, docx, dot, rtf) a PMViewer.exe (xls, xlsx, csv, dbf) na F3 v Salamu. Jen je to cele o dost vetsi nez bezny Salam plugin.

Na pdf pro F3 je dobry velmi maly CoolPDFReader:
http://www.pdf2exe.com/reader.html
masek_pragoprojekt
Posts: 5
Joined: 18 Mar 2012, 14:08

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by masek_pragoprojekt »

přidávám se za mlčící uživatele CAD/GIS pro podporu Eroica Viewer - ideálně pak s podporou "nových formátů souborů"

J. Mašek
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by fraktik »

Konfigurace - Prohlížeče a editory - Prohlížeče, tam doplnit masku:

Code: Select all

*.xls; *.xlsx; *.csv; *.dbf
Externí prohlížeč
C:\Program Files\Altap Salamander (beta)\plugins\PlanMaker Viewer\PMViewer.exe
$(FullPath)\$(FullName)
Jen s "name" to nechodí (zvláštní je, že SM Viewer níže s tím problém nemá)

Pro SM Viewer:

Code: Select all

*.doc; *.docx; *.dot; *.rtf
C:\Program Files\Altap Salamander (beta)\plugins\SoftMaker Viewer\TMViewer.exe
"$(Name)"
Oboje posunout v seznamu výše (pro přiřazení priority před ostatními, jako je Eroica).

Pro *.docX mi funguje (používal jsem už i pro starší verse AS, které ještě prosté *.doc zvládaly):

Code: Select all

*.docX
C:\Programky\DocXV\DocXV.exe
"$(Name)"
$(FullPath)
A pro multimédia VLC používám (coby alternativní náhled, tedy pod "Alt+F3"):

Code: Select all

*.avi;*.mpeg;*.flv;*.mp3;*.wav;*.vob;*.mp4
C:\Program Files (x86)\VideoLAN-VLC\vlc.exe
"$(Name)"
$(FullPath)
CoolPDFReader.exe se mi (minim. zatím) nepodařilo zaintegrovat (chyba bude nejspíš někde v řádku argumentu).
:-(
Ani Everythingse mi zatím nedaří...
(Quick search for filename in subfolders)
xm
Posts: 69
Joined: 11 Dec 2007, 11:11

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by xm »

>CoolPDFReader.exe se mi (minim. zatím) nepodařilo zaintegrovat (chyba bude nejspíš někde v řádku argumentu).

jj, taky mi to ze zacatku neslo, ted tam mam nastaveno:
Command: $(SalDir)\PDF\CoolPDFReader.exe
Arguments: "$(FullName)"
Initial directory: $(FullPath)


pro TMViewer mam: *.doc;*.docx;*.docm;*.dot;*.dotm;*.odt;*.ott;*.sxw;*.rtf;*.psw
pro PMViewer: *.xls;*.xlsx;*.xlsm;*.xlt;*.xltx;*.xltm;*.slk;*.dbf;*.csv;*.prn;*.dif
Last edited by xm on 02 May 2013, 11:04, edited 2 times in total.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Salam x64 bez pluginu Eroiica Viewer x64 je prakticky na

Post by fraktik »

xm wrote:Arguments: "$(FullName)"
Chyběly ty uvozovky... :?
Díky!
Post Reply