PB79 x86 panel neroluje při použití prostředního tlač. u NTB

Vyzkoušejte poslední uveřejněnou vývojovou verzi. Otestujte novinky a opravy chyb ještě před vydáním beta verze. Diskutujte zde o vlastnostech a problémech této Preview Build verze.
Forum rules
Pravidla toho diskuzního fóra jsou k dispozici zde. Navíc prosím dodržujte následující body:
1. Berte prosím na vědomí, že Preview Build verze Salamandera a pluginů mohou obsahovat závažné chyby. Nepoužívejte je v produkčním prostředí.
2. Veškeré chyby, případně připomínky k Preview Build verzím prosím vkládejte do této sekce fóra.
3. Každé nové vlákno označte zkratkou PB a číslem Preview Build verze, například "PB22: neaktivní panel pod kurzorem myši neroluje při naklápění kolečka".
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

PB79 x86 panel neroluje při použití prostředního tlač. u NTB

Post by ino »

Zdravím,

problém, který popíšu mě už trápí hooodně dlouho, nicméně až teď si všiml jedné pozoruhodné zajímavosti, která mě přinutila napsat sem do fóra.

Mám pracovní notebook Lenovo T61, který má pro ovládání myši "Pointing stick" se třemi tlačítky - to prostředni nahrazuje kolečko myši (rolování). Použití tohoto tlačítka je a není správně interpretováno Salamanderem. Kdysi se tu na fóru řešili nějaké problémy s drivery, nicméně ve všech ostaních aplikacích mi kolečko funguje a Salamandera ovládám primárně z klávesnice, tak jsem to neřešil.
Rolování funguje například ve viewerech (txt, csv), ve výsledku vyhleávání.
Rolování nefunguje v panelech Salamandera. Používám Detailed view Alt+3.

Jenže, teď jsem si náhodou všiml, že když se z Detailed view přepnu do zobrazení Thumbnail Alt+5 tak tam mi ono rolovací tlačítko funguje. A teď ta pozoruhodá zajímavost: když se z Thumbnails zobrazení přepnu zpět do Detailed, tak mi tam najednou rolování funguje, ačkoliv před tím v tomto view módu nefunvalo.

Zhrnutí:
Stav rolování po spuštění Salamandera
Brief Alt+2 - funguje do strany (nahoru ani dolu nelze z principu zobrazení obsahu)
Detailed Alt+3 - nefunguje pouze do stran jsou-li sloupce dostatečně široké
Icons Alt+4 - funguje nahoru a dolu (do stran nelze z principu zobrazení obsahu)
Thumbnails Alt+5 - funguje nahoru a dolu (do stran nelze z principu zobrazení obsahu)
Tiles Alt+6 - funguje nahoru a dolu (do stran nelze z principu zobrazení obsahu)
Types Alt+7 - funguje jen do stran jsou-li sloupce dostatečně široké

Pokud přepnu z Alt+3 do Alt+5 a zpět na Alt+3 tak začne rolování fungovat nahoru a dolu.

Pozn. tak a teď po důkladném protestování mi finta s přepnutím z 3 na 5 a zpět na 3 přestala fungovat po té, co jsem zkusil (tuším že) Alt+4 (Icons). Než jsem začal psát tento příspěvek, tak jsem celé popsané chování (tedy pustit AS, přepnout se z 3-5-3 a rolování fungovalo) dokázal bezpotíži reprodukovat.

Tak a teď fakt nevím, jestli je to problém ovladačů myši (moc se mi do přeinstalování čehokoliv moc nechce) nebo Salamandera (někde to funguje bez potíží, někde až po nějaké sekvenci triků...).

Pokud Vás cokoliv napadne sem s tím.

Edit: skutečné kolečko myši funguje bez problémů, zlobí pouze ono rolovací tlačítko (rolování funguje tak, že po jeho stisknutí se zapne mód rolování a joystickem se ovládá směr rolování).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: PB79 x86 panel neroluje při použití prostředního tlač. u

Post by Jan Rysavy »

Změnilo se chování mezi AS 2.54 a 3.0? Petr odřezával staré kusy kódu (podpora pro W9x, stará SDK, atd). Napadlo mě, zda jsme neuřízli ve 3.0 něco předčasně.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: PB79 x86 panel neroluje při použití prostředního tlač. u

Post by ino »

Dá se říct, že se to chová naprosto stejně v obou verzích. V týdnu budu notebook rebootovat, tak to ještě vyzkouším s čerstvě otočenými Windowsy.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: PB79 x86 panel neroluje při použití prostředního tlač. u

Post by Ether »

Na mém Lenovu se zdá, že scrollování funguje bez problémů v Salamanderovi v2.54, v3.0x86 i v3.0x64. Mám Lenovo R61i s Win7x64, "ovladač" tp4serv.exe hlásí verzi 4.71.0.0. Na druhou stranu, v Thunderbirdu mi to nefunguje a nevím proč (zatímco Firefox si nestěžuje).
Ελληνικά rulez.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: PB79 x86 panel neroluje při použití prostředního tlač. u

Post by ino »

Tak jsem se "hecnul" a updatoval si drivery a vše funguje tak jak má.

K dokonalosti pouze chybí "překlopení" směru v Alt+2 pohledu, kdy musím rolovat (držet tlačítko a tlačit trackpoint) do stran, kdežto u klasické myši roluji nahoru a dolu (a panel se posouvá od začátku do konce horizontálně).

Pohled Alt+2 jsem krom testování vživotě nepoužil, takže toto vlákno můžete ukončit a zavřít.
Post Reply