PB75 x86 Rychlost kopírování po síti

Vyzkoušejte poslední uveřejněnou vývojovou verzi. Otestujte novinky a opravy chyb ještě před vydáním beta verze. Diskutujte zde o vlastnostech a problémech této Preview Build verze.
Forum rules
Pravidla toho diskuzního fóra jsou k dispozici zde. Navíc prosím dodržujte následující body:
1. Berte prosím na vědomí, že Preview Build verze Salamandera a pluginů mohou obsahovat závažné chyby. Nepoužívejte je v produkčním prostředí.
2. Veškeré chyby, případně připomínky k Preview Build verzím prosím vkládejte do této sekce fóra.
3. Každé nové vlákno označte zkratkou PB a číslem Preview Build verze, například "PB22: neaktivní panel pod kurzorem myši neroluje při naklápění kolečka".
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: PB75 x86 Rychlost kopírování po síti

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za všechna měření. Poznámka k TC: v posledních verzích přešel na kopírování pomocí Windows API, takže by se měl chovat stejně jako Windows Explorer. Někdo v konfiguračním dialogu to tam lze nastavovat.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: PB75 x86 Rychlost kopírování po síti

Post by Jan Rysavy »

SelfMan wrote: Chcel by som poprosit o otestovanie kopirovania po vypnuti "Large Send Offload" resp. podobneho nastavenia v rozsirenych vlastnostiach sietoveho adaptera. (driver advanced settings). Dakujem
Jan Rysavy: obnovený příspěvek
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Re: PB75 x86 Rychlost kopírování po síti

Post by konelupy »

mě to vychází, že "Large Send Offload" nemá viditelný vliv. Mám zkusit ještě jumbo frames nebo něco jiného ?
testováno na WinXP 32bit download z Win SBS2008. AS3.0 je stále pomalejší než Explorer.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: PB75 x86 Rychlost kopírování po síti

Post by SelfMan »

konelupy wrote:mě to vychází, že "Large Send Offload" nemá viditelný vliv. Mám zkusit ještě jumbo frames nebo něco jiného ?
testováno na WinXP 32bit download z Win SBS2008. AS3.0 je stále pomalejší než Explorer.
Bolo by to myslim celkom fajn, mat aj tieto vysledky. Dakujem.
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Re: PB75 x86 Rychlost kopírování po síti

Post by konelupy »

tak jsem to zkoušel a změna je minimální - dám sem ještě časem obrázek.¨
Jumbo frame ani Offload nemají namé konfiguraci vliv
Vilca
Posts: 11
Joined: 24 May 2012, 11:20

Re: PB75 x86 Rychlost kopírování po síti

Post by Vilca »

konelupy píše:mě to vychází, že "Large Send Offload" nemá viditelný vliv. Mám zkusit ještě jumbo frames nebo něco jiného ?
testováno na WinXP 32bit download z Win SBS2008. AS3.0 je stále pomalejší než Explorer.

Bolo by to myslim celkom fajn, mat aj tieto vysledky. Dakujem.
S offloadem a jumbo frame trošku opatrně. Pokud je síť (switche) a zařízení na druhé straně nepodporují může naopak dojít ke zpomalení, ale bylo by vidět i u Exploreru. Tyto volby jsou použitelné jen s 1GB/s sítěma.

Ještě me napadá jedna věc, která se týká zpomalení. Hlavně při downloadu by mohlo být znát, že Explorer je schopný celý kopírovaný soubor, pokud se vejde (u stanic může jít i o jednotky GB), nacpat do RAM a teprve potom ho zapisuje na disk. V závislosti na rychlosti sítě, typu antiviru a rychlosti HDD by mohlo dojít k situaci, kdy Explorer využije síť naplno, protože láduje soubor do RAM a až po skončení přenosu začne soubor zapisovat na disk - nemusí dojít ke zpomalení antivirem nebo diskem nebo kdo ví čím ještě.

Pokud Salamnder zapisuje soubor postupně na disk, může dojít ke zpomalení - ihned se kontroluje zapisovaná data antivirem, disk může být vytížen nebo jen nestíhá síti apod.
Vilca
Posts: 11
Joined: 24 May 2012, 11:20

Re: PB75 x86 Rychlost kopírování po síti

Post by Vilca »

konelupy píše:mě to vychází, že "Large Send Offload" nemá viditelný vliv. Mám zkusit ještě jumbo frames nebo něco jiného ?
testováno na WinXP 32bit download z Win SBS2008. AS3.0 je stále pomalejší než Explorer.

Bolo by to myslim celkom fajn, mat aj tieto vysledky. Dakujem.
Safra, první odpověď někam zmizela.
Jumbo frame má smysl na 1Gb/s a rychlejších sítích. Pokud na ně není sít (switche) a proti strana připravena, může dojít ke snížení průchodnosti sítě. To by ale bylo znát i při kopírování dat přes Explorer.

Rozdíly při kopírování (hlavně downloadu) dat mezi Explorer a Salamandrem můžou být způsobené ještě něčím. Neznám implementaci zápisu dat v Salamandru, tak prosím nekamenovat, pokud jsou moje domněnky mylné.
pokud se kopíruje soubor, který se vejde do RAM (i stanice mají mnoho giga), Explorer je schopný celý soubor přetáhnout po síti, uložit do RAM a pak teprve zapisovat na disk. To znamená, že se za jistých okolností může vyhnout antiviru a pomalému disku - přenos po síti se dokončí zázračnou rychlostí, ale na pozadí se soubor teprve na disk i když na síti už provoz není.
Teď přijde ona domněnka, pokud Salamander zapisuje data na disk přímo při kopírování, bude ovlivněm antivirem (kontrola při zápisu na disk) nebo může mít stanice disk pomalejší než je přenos po síti a podobně. Tyto stavy by způsobily zpomalení kopírování dat i když za to Salamander nemůže - zkrátka jen "necachuje" soubory do RAM.

Pokud je to tak, mělo by smysl měřit celkovou dobu přenosu souboru i se zápisem na HDD nebo kopírovat soubory větší než je velikost RAM (nebo alespoň velikost volné RAM).

Vilca
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: PB75 x86 Rychlost kopírování po síti

Post by Jan Rysavy »

Rychlejší asynchronní algoritmus je implementovaný od Altap Salamander 3.0 beta 3 (PB103).
Otestujte ho prosím na Vašich sítích a pokud narazíte na problémy, dejte nám vědět v novém vlákně. Děkujeme.
Locked