PB44: Nezachycení klávesy po dokončené akci

Vyzkoušejte poslední uveřejněnou vývojovou verzi. Otestujte novinky a opravy chyb ještě před vydáním beta verze. Diskutujte zde o vlastnostech a problémech této Preview Build verze.
Forum rules
Pravidla toho diskuzního fóra jsou k dispozici zde. Navíc prosím dodržujte následující body:
1. Berte prosím na vědomí, že Preview Build verze Salamandera a pluginů mohou obsahovat závažné chyby. Nepoužívejte je v produkčním prostředí.
2. Veškeré chyby, případně připomínky k Preview Build verzím prosím vkládejte do této sekce fóra.
3. Každé nové vlákno označte zkratkou PB a číslem Preview Build verze, například "PB22: neaktivní panel pod kurzorem myši neroluje při naklápění kolečka".
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

PB44: Nezachycení klávesy po dokončené akci

Post by ino »

Ahojte,

v PB44 poměrně často narazím na situaci, kdy Salamander nereaguje na klávesovou zkratku bezprostředně po dokončení nějaké předchozí akce (jako je kopírování, přesouvání, vkládání).
Nejčastěji se s tímto chováním setkávám při duplikaci souboru a jeho následném přejmenování.
Podrobný postup:
- focusnu, nastavím kurzor na jakýkoliv soubor
- zkopíruji tento soubor stisknu Ctrl+C (v mém případě Ctrl+Insert, ale to nemá na funkci vliv)
- vložím tento soubor stiskem Ctrl+V (v mém případě Shift+Insert, no jo, používám pravou ruku na copy paste operace)
- ihned po vložení (jakmile vidím v panelu nový Copy of xxxx.zzz a kurzor myši se z hodin vrátí na default šipku) stisknu F2 a nic se nestane, na podruhé již většinou ano (rekord mám na pošesté)
Někdy se zaseknutí projeví hned, někdy až po několikátém vložení souboru (při testování mám tedy v panelu několik Copy (XX) of Copy of xxxx.zzz souborů).

Následná klávesa může být cokoliv (zkoušel jsem F2, F3, mezerník, backspace) se stejným nahodilým výsledkem (někdy je klávesa zachycena, něky ignorována, a někdy dokonce je zachycena až na po několika stiscích)

Salamander se mi nejeví jako zamrzlý, to určitě ne. Jenom jakoby nezachytil stisk další klávesy po právě dokončené akci.

Možná je to pouze tím, že v PB44 je Trace Server, ale já jej mám vypnutý (alespoň v menu u Title baru mám obě položky odškrtlé).

EDIT:
tak jsem to zreprodukoval i u verze 2.52. V obou případech jsem pracoval na systémovém disku. Na file systém podezření nemám (to bych přece neviděl zkopírovaný soubor v panelu.., nebo se pletu?)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: PB44: Nezachycení klávesy po dokončené akci

Post by Petr Solin »

Zkoušel jsem to reprodukovat na Vista 32-bit a nic, navkládal jsem skoro 300 souboru, tak snad to melo prostoru dost. :)

Jakou verzi Windows používáte vy?

Když je to v tom blokovaném stavu, asi nejde ani další Shift+Insert (Ctrl+V), je to tak?

Možná by pomohlo, kdyby se vám to podařilo v tomhle stavu Breaknout z druhé instance Salamandera, menu Help / Task List. Otevřít si okno Task List, vybrat řádek bez "current process", myš nad tlačítko Break, zreprodukovat problém a až se to kousne, myší odmáčknout Break. Report mi pošlete prosím emailem na petr.solin at altap.cz.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: PB44: Nezachycení klávesy po dokončené akci

Post by ino »

Petr Solin wrote:Zkoušel jsem to reprodukovat na Vista 32-bit a nic, navkládal jsem skoro 300 souboru, tak snad to melo prostoru dost. :)

Jakou verzi Windows používáte vy?

Když je to v tom blokovaném stavu, asi nejde ani další Shift+Insert (Ctrl+V), je to tak?

Možná by pomohlo, kdyby se vám to podařilo v tomhle stavu Breaknout z druhé instance Salamandera, menu Help / Task List. Otevřít si okno Task List, vybrat řádek bez "current process", myš nad tlačítko Break, zreprodukovat problém a až se to kousne, myší odmáčknout Break. Report mi pošlete prosím emailem na petr.solin at altap.cz.
WinXP 32-bit
Ano, nefunguje ani Shift+Insert.
Zkusil jsem breaknout z jiné instance v momentě, kdy se ani na podruhé nepodařilo vložit soubor znovu. Mail zašlu až toto dopišu ;-)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: PB44: Nezachycení klávesy po dokončené akci

Post by Petr Solin »

Díky, report přišel. Podle něj Salamander čeká na příchod další zprávy do fronty, aneb visí tou dobou v systému v GetMessage. Tak z toho nic vedoucího k řešení nekouká. Můžete ještě zkusit na chvilku povypínat ostatní programy (také nepoužívat ostatní pluginy, prostě start Salamandera a rovnou testovat), včetně firewallu a antiviru a zkusit jestli to je možné reprodukovat, pokud by to zmizelo, dohledat který z programů musí běžet, aby to začalo zlobit.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: PB44: Nezachycení klávesy po dokončené akci

Post by ino »

Petr Solin wrote:Díky, report přišel. Podle něj Salamander čeká na příchod další zprávy do fronty, aneb visí tou dobou v systému v GetMessage. Tak z toho nic vedoucího k řešení nekouká. Můžete ještě zkusit na chvilku povypínat ostatní programy (také nepoužívat ostatní pluginy, prostě start Salamandera a rovnou testovat), včetně firewallu a antiviru a zkusit jestli to je možné reprodukovat, pokud by to zmizelo, dohledat který z programů musí běžet, aby to začalo zlobit.
ok, zkusim to otestovat po nejbližším rebootu systému, kdy poběží jenom Salamander.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: PB44: Nezachycení klávesy po dokončené akci

Post by ino »

ino wrote:
Petr Solin wrote:Díky, report přišel. Podle něj Salamander čeká na příchod další zprávy do fronty, aneb visí tou dobou v systému v GetMessage. Tak z toho nic vedoucího k řešení nekouká. Můžete ještě zkusit na chvilku povypínat ostatní programy (také nepoužívat ostatní pluginy, prostě start Salamandera a rovnou testovat), včetně firewallu a antiviru a zkusit jestli to je možné reprodukovat, pokud by to zmizelo, dohledat který z programů musí běžet, aby to začalo zlobit.
ok, zkusim to otestovat po nejbližším rebootu systému, kdy poběží jenom Salamander.
Tak to vypadá jako problém softwarové konstelace co mám na pracovním notebooku. Při testování na domácím pc operace fungovaly tak rychle, až vyskočilo okno, zdali chci přepsat již existující soubor ;-)
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: PB44: Nezachycení klávesy po dokončené akci

Post by SelfMan »

Otazka jedna sa o ASUS notebook?
Ak ano, je potrebne ist na http://support.asus.de/download/downloa ... uage=en-us do pola na vyhladavanie zadat ATK a nainstalovat vsetky najnovsie ATK ovladace.
Post Reply