Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Vyzkoušejte poslední uveřejněnou vývojovou verzi. Otestujte novinky a opravy chyb ještě před vydáním beta verze. Diskutujte zde o vlastnostech a problémech této Preview Build verze.
Forum rules
Pravidla toho diskuzního fóra jsou k dispozici zde. Navíc prosím dodržujte následující body:
1. Berte prosím na vědomí, že Preview Build verze Salamandera a pluginů mohou obsahovat závažné chyby. Nepoužívejte je v produkčním prostředí.
2. Veškeré chyby, případně připomínky k Preview Build verzím prosím vkládejte do této sekce fóra.
3. Každé nové vlákno označte zkratkou PB a číslem Preview Build verze, například "PB22: neaktivní panel pod kurzorem myši neroluje při naklápění kolečka".
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by Jan Rysavy »

ino wrote:
Jan Rysavy wrote: O jaký jde operační systém? Funguje horizontální scroll v oknech Windows Explorer?
Podpora pro horizontální scroll by měla být novinka od Windows Vista, do té doby zřejmě fungouvala pouze pomocí berliček, jako jsou například ovladače Microsoft Intellipoint.
Ty detekovaly pokus o horizontální scroll a převáděly ho na příkazy pro horizontální scrollbar.
Testováno na w2k SP4.

Už jsme to probílali i jinde. Mám tu i jiné aplikace, které dokáží scrollovat horizontálně, poku je kurzor myši právě nad horizontálním posuvníkem. Např. Opera, Gimp (koukám, že právě tyto dva programy přišly do windowsů z jiného "jiného světa"...), a tuším že i Photoshop sechová stejně.
Udělal jsem drobný patch a na XP již horizontální scroll šlape jak má (roluje panel pod kurzorem, nemusí být focused). Počítám, že W2K pojedou také. Bohužel to nemohu ověřit, protože do VMWare mi tato událost neprolézá a jinde W2K již nemáme.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by Ether »

Petr Solin wrote:-Progress bar: nemel nastaveny font pro zobrazovani procent, pouzival se default z DC.
Bohužel nová verze je hůře čitelná, hodilo by se písmo ztučnit.

Jen tak mimochodem se připomínám s příspěvkem ohledně importu klíčů.
Attachments
v2.52 beta 2
v2.52 beta 2
v252b2.gif (1.6 KiB) Viewed 10209 times
v2.52 beta 1
v2.52 beta 1
v252b1.gif (1.65 KiB) Viewed 10208 times
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by Jan Rysavy »

ether wrote:
Petr Solin wrote:-Progress bar: nemel nastaveny font pro zobrazovani procent, pouzival se default z DC.
Bohužel nová verze je hůře čitelná, hodilo by se písmo ztučnit.
Myslíte, že je nový text v progress bar hůře čitelný než zbytek GUI Salamandera? Nikde tučné fonty nepoužíváme, toto byl skutečně jen omyl...
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:
ino wrote:
Jan Rysavy wrote: O jaký jde operační systém? Funguje horizontální scroll v oknech Windows Explorer?
Podpora pro horizontální scroll by měla být novinka od Windows Vista, do té doby zřejmě fungouvala pouze pomocí berliček, jako jsou například ovladače Microsoft Intellipoint.
Ty detekovaly pokus o horizontální scroll a převáděly ho na příkazy pro horizontální scrollbar.
Testováno na w2k SP4.

Už jsme to probílali i jinde. Mám tu i jiné aplikace, které dokáží scrollovat horizontálně, poku je kurzor myši právě nad horizontálním posuvníkem. Např. Opera, Gimp (koukám, že právě tyto dva programy přišly do windowsů z jiného "jiného světa"...), a tuším že i Photoshop sechová stejně.
Udělal jsem drobný patch a na XP již horizontální scroll šlape jak má (roluje panel pod kurzorem, nemusí být focused). Počítám, že W2K pojedou také. Bohužel to nemohu ověřit, protože do VMWare mi tato událost neprolézá a jinde W2K již nemáme.
Díky za drobný patch! Chcete-li otestovat opatchovanou verzi AS na živých w2k, tak jsem vám k dispozici ;-)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by Petr Solin »

ether wrote:K zobrazování pouze File u souborů začínajících tečkou: pokud nepovažujeme tečku na začátku za oddělovač přípony, pak chování AS odpovídá Exploreru.
Jeste jsem to prehodnotil a upravil k obrazu Explorera, takze dalsi PB uz by mel ukazovat presne to same co Explorer.
ether wrote:1] Vymazal jsem nastavení AS v2.52b2pb22 v registrech a ukončil ho (bez uložení nastavení samozřejmě).
2] Spustil jsem ho znovu (tváří se jako po čisté instalaci). Zobrazil dialog prvotního nastavení (import konfigurace a klíčů z předešlých verzí).
x] Tento dialog však nenabízí import klíčů, protože nemám administrátorská práva.
Nenabizi import z jineho duvodu a to, ze nasel soubor s klici (jiz nainstalovany) u salamand.exe. Na tomto miste neuvazujeme o prepisu existujicich klicu novymi, protoze verime, ze je to velmi nepravdepodobne.
ether wrote:3] Následující dialog, zobrazující informace o zkušební lhůtě, už import nabízí, stejně jako později menu Help v samotném Salamanderovi.
To je uz neco spatne, protoze tento dialog by se vubec nemel ukazat, kdyz Salamander najde platny registracni klic (zkuste, jestli je soubor citelny ze Salamandera napr. na F3 na keys25.zip). Nejaky soubor s klici nasel, protoze Vam nenabidl import v tom prvnim dialogu, zda se, ze jsou klice necitelne nebo nejak poskozene, poslete mi je prosim emailem (petr.solin@altap.cz), mrknu na ne.
ether wrote:Jinak větší problém je, když chci naimportovat celý keys25.zip (funguje vám to?).
x] Import z minulé verze pod admin účtem funguje bez problémů.
x] Import z volitelného umístění (v druhém dialogu nebo z menu Help) vyhlásí chybu.
x] Import klíče z salamand.key funguje (ale pracoval při tom neuvěřitelně dlouho).
Testoval jsem pod Vistou 32-bit a vse funguje jak ma (eskalace pro zapis do Program Files). Na jakych Windows Vam to nefunguje? Kde mate umisteny adresar Salamandera (PB)? Poslete mi ty klice, prozkousim to, vic me ted nenapada.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by Jan Patera »

MartinS wrote: Dostávám od lidí PDF vytvořené z MS WORDU 2007, a s těmi má Eroiica stále potíže. Stačí napsat jen úplně prosté 3 řádky. Je dost možné že dělá MS tradičně něco nestandardně, ale ostatní programy to přečtou OK
Diky za soubor. Pomohl k odstraneni letiteho sirsiho problemu s embedded CID fonty. Bude spraveno v pristim buildu.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by Jan Rysavy »

ino wrote:add Horizontalni scroll panelu je rizeny pozici kurzoru (scrolluje panel pod kurzorem), stejne jako to je u klasickeho vertiakalniho scrollu.
- tak tady nevidím rozdíl oproti 2.51. (Osobně se těším na to, že horizontální bude scrollovat panelem z leva do prava, ale teď mi, pomocí kolečka myši, neskroluje nikam)
Je to už v PB25 OK?
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:
ino wrote:add Horizontalni scroll panelu je rizeny pozici kurzoru (scrolluje panel pod kurzorem), stejne jako to je u klasickeho vertiakalniho scrollu.
- tak tady nevidím rozdíl oproti 2.51. (Osobně se těším na to, že horizontální bude scrollovat panelem z leva do prava, ale teď mi, pomocí kolečka myši, neskroluje nikam)
Je to už v PB25 OK?
Tak jsem to otestoval na w2k i na xp a vertikální rolování mi nefunguje. Na obou počítačích jsou pouze základní ovladače pro myš. Zakopaný pes (v tomto případě spíše myš) bude asi jinde a hlouběji.

PS: nové vlákno pro PB25 už zakládat nebudu. Taknějak se smiřuji s faktem, že si podržím klávesu Shift.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by Jan Rysavy »

Díky za info. Asi to momentálně vzdáme a počkáme, jestli se ozvou další uživatelé.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by Ether »

Report: Se základními ovladači Windows XP SP3 horizontálně scrollovat neumí, ve Windows 7 (build 7000) to funguje bez problémů.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by Jan Rysavy »

Podle MSDN je zpráva WM_MOUSEHWHEEL na systémech W2K a XP aplikaci zasílána prostřednictvím IntelliPoint ovladačů.
PB22 na W2K a XP tuto zprávu nezachytil, zatímco PB25 již ano. Variantu bez IntelliPoint ovladače jsem neřešil vůbec.
Můžete prosím mrknout, zda u vás okno aplikace pod myší během pokusu o horizontální scroll dostává nějaké zprávy?
Například pomocí Spy++ z MSVC nebo volného programu Winspector?
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:Podle MSDN je zpráva WM_MOUSEHWHEEL na systémech W2K a XP aplikaci zasílána prostřednictvím IntelliPoint ovladačů.
PB22 na W2K a XP tuto zprávu nezachytil, zatímco PB25 již ano. Variantu bez IntelliPoint ovladače jsem neřešil vůbec.
Můžete prosím mrknout, zda u vás okno aplikace pod myší během pokusu o horizontální scroll dostává nějaké zprávy?
Například pomocí Spy++ z MSVC nebo volného programu Winspector?
Zkusil jsem Winspector.
Snad v logu najdete co hledáte, já z toho moc moudrý nejsem.
Pár postřehů:
- když jsem roloval nad horizontálním posuvníkem, tak se hlásily stavy i z vertikálního posuvníku, ale nikdy naopak (což je vlasntně logické, protože u mě se horizontální posuvník nehýbe, narozdíl od vertikálního);
- když jsem roloval nad horizontálním posuvníkem s klávesou SHIFT, tak se nehlásilo vůbec nic z vertikálního posuvníku (toto je v pořádku, protože rolování s Shiftem u mě hýbe pouze horizontálním posuvníkem);
- zprávu WM_MOUSEHWHEEL jsem bohužel ani v jednom logu nenašel

V logu je pět párů logů - při každé akci jsou zachyceny zprávy z obou scrollbarů zárověň:
- roluji nad vertikálním posuvníkem,
- roluji nad horizontálním posuvníkem,
- roluji nad horizontálním posuvníkem s klávesou Shift
U prvních dvou je ještě rozlišeno, zda-li je v okně přítomen vertikální posuvník nebo ne. Po najetí myši nad posuvník jsem chvilku roloval nahoru a dolu (sem tam, sem tam, sem tam...)

Kdyby to názvosloví nedávalo smysl, tak dejte vědět. Já už se v tom začínám orientovat ;-)

Edit: Testováno na w2k s AS PB25
Attachments
Winspector_AS_Scroll-test.rar
pět párů logů skrollování
(11.45 KiB) Downloaded 350 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander 2.52 beta 2 (Preview Build 22)

Post by Jan Rysavy »

Díky za logy, skutečně tam nic zajímavého nevidím (ani WM_MOUSEWHEEL, která by již pod W2K chodit měla).
Pokusím se najít nějaká XP bez IntelliPoint ovladačů a horizontální scroll tam otestovat. Ještě jednou díky za čas.
Post Reply