Salamander WinDBG symbols

Vyzkoušejte poslední uveřejněnou vývojovou verzi. Otestujte novinky a opravy chyb ještě před vydáním beta verze. Diskutujte zde o vlastnostech a problémech této Preview Build verze.
Forum rules
Pravidla toho diskuzního fóra jsou k dispozici zde. Navíc prosím dodržujte následující body:
1. Berte prosím na vědomí, že Preview Build verze Salamandera a pluginů mohou obsahovat závažné chyby. Nepoužívejte je v produkčním prostředí.
2. Veškeré chyby, případně připomínky k Preview Build verzím prosím vkládejte do této sekce fóra.
3. Každé nové vlákno označte zkratkou PB a číslem Preview Build verze, například "PB22: neaktivní panel pod kurzorem myši neroluje při naklápění kolečka".
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Salamander WinDBG symbols

Post by SelfMan »

Otazka:
Su k dispozicii symboly pre WinDBG? (Visual C++/.NET Program Database File pre lepsiu identifikaciu volanych funkcii. *.pdb)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Veřejně zatím k dispozici nejsou, nebyla tu potřeba.

Interně je máme, abychom mohli řešit nahlášené bug reporty.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Budu k dispozicii pre testerov?
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Zrovna jsem přemýšlel na tím, že bych navrhnul to samé.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Je s tím spojena nějaká administrativa navíc. Tak nám ještě vysvětlete, k čemu se Vám budou hodit. U programátorů ladících pluginy tomu rozumím, ale v případě testování mi to jasné není.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Nazov funkcie vela napovie a ako tester mozem programatorovi vyrazne ulahcit pracu. Tymto vas nechcem do toho tlacit. Je to cisto len pomocka.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Testujete program v debuggeru nebo kde přijdete do styku s názvy funkcí? Docela mě zajímá metodika, kterou používáte, proto se ptám.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Ked aplikacia spadne, Dr.Watson zvycajne spravi drwtsn32.log + user.dmp file.
"C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Dr Watson"
Dump file nasledne importujem do WinDBG (CTRL+D) a analyzujem (!analyze -V). V podstate je to bezny postup. V pripade nejasnosti ma WinDBG este dalsie nastroje.

Za celkom prakticke povazujem pozretie si niekolkych videi od marka Russinovich-a "The Case of unexplained" http://www.microsoft.com/emea/spotlight ... ideoid=722 kde popisuje rozne techniky diagnostiky BSOD, padania aplikacii ci mrznutia systemu.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Shlédl jsem tu prezentaci; zajímavé a poučné ;)

Jen nevím, zda znalost názvů interních částí Salamandera pomůže nějak řešit problémy, na které při testování můžeme narazit. Myslím, že Altap má dobře zavedený debug reporting systém a jedinné co můžeme dohledat navíc je, zda problém souvisí s externí komponentou (například můj popis problému se zipfldr.dll), s konkrétním pluginem nebo s jádrem Salamandera.

Nezapomeňte, že při zatuhnutí Salamandera lze druhou instancí prvního Salamandera shodit a vygenerovat bug report (podobně jako Mark Russinovich ve videu shodil Windows pomocí 2x Ctrl+Scroll Lock). Pokud se chcete hrabat v problému více, tak nástroje prezentované Russinovichem poskytují dostatek informací i bez názvů funkcí laděných kompontent. (například pokud se jedná o špatně ošetřené chybové stavy, tak se toto v Process Exploreru ukáže; ...)
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Jan Rysavy wrote:Testujete program v debuggeru nebo kde přijdete do styku s názvy funkcí? Docela mě zajímá metodika, kterou používáte, proto se ptám.
Process Monitor umí zobrazit stack u každé zaznamenané operace.

Sám nevím, jestli by to bylo k něčemu dobré, vědět názvy volaných funkcí, ale kdyby jo, tak by se kromě salamandřích taky hodily symboly pro nově vyvíjené pluginy.
Ελληνικά rulez.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Jo a budete se mi smát, až na zásobníku uvidíte toto(*) :oops:

CBigVelikost::CallAPI()
CMojeSize::CMojeSize()
CBigVelikost::CBigVelikost()
CMojeSuperWokno::GetVelikost()
CMojeSuperWokno::DoKresleni()
CWoknoBase::OnPaint()
CMojeSuperWokno::OnPaint()


Pokud mám mluvit za sebe, tak třeba některé pády DiskMapy, na které jsem narazil nemají šanci testeři najít ani s názvy funkcí. Pokud uteče nějaký ukazatel, nebo se uvolňuje paměť předčasně, tak se taková chyba projeví později nebo třeba nikdy... To pak chce vzít debuger a hledat, kde k poškození integrity dat došlo.

(Ukázka předčasného "uvolnění prostředků": zkuste v DiskMapě kliknout pravým tlačítkem - otevře se menu - a pak znova kliknout pravým tlačítkem v tom menu... BUM :oops: )

(*) Inspirováno skutečnou událostí: Protože se mi nechtělo používat dlouhé slovo Direction, tak v DiskMapě dluohou dobu existoval typ CSmer.
Last edited by zarevak on 22 Jan 2009, 17:10, edited 1 time in total.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Jsou to zajímavé informace a postupy, děkujeme. Rozmyslíme, co by to pro nás znamenalo, nemáme zatím build / upload mezi-verzí nijak automatizovaný, takže jde o krok navíc. Ale stejně budeme muset pro interní verze DBG symboly držet, což jsme dosud nedělali.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Salamander WinDBG symbols

Post by Ether »

Tak jak jste se rozmysleli (když už existuje EAP)?
Ελληνικά rulez.
Post Reply