Altap Salamander 2.54 SDK

Podpora vývojářů nových pluginů, oznámení o nových pluginech nezávislých autorů a diskuse o nich.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1110
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Altap Salamander 2.54 SDK

Post by Petr Solin » 28 Jun 2010, 11:08

Altap Salamander SDK je sada nástrojů, dokumentace a vzorových zdrojových kódů, pomocí kterých lze vytvářet pluginy (rozšíření) pro Altap Salamander.

Novinky v 2.54 SDK:
 • Nový plugin DemoMenu: jde snad o nejjednodušší možný plugin, přidává jen jeden příkaz do menu Plugins, neváhejte prosím a použijte ho jako základ pro Vaše pluginy rozšíření menu:
  demomenu.png
  Plugin DemoMenu
  demomenu.png (21.85 KiB) Viewed 3562 times
 • Nový plugin DemoView: jednoduchý základ pro Vaše pluginy prohlížečů:
  demoview.png
  Plugin DemoView
  demoview.png (22.41 KiB) Viewed 3562 times
 • V tomto SDK jsme publikovali zdrojové kódy pluginu UnFAT. Věříme, že v nich naleznete většinu technik potřebných pro tvorbu vlastních pluginů archivátorů.
Pro testování Vašich pluginů doporučujeme používat Altap Salamander 2.53 beta 1 (PB 44), protože obsahuje trace zprávy užitečné při vývoji pluginů. Tyto zprávy sbírá Altap Trace Server, který je přiložený u této verze Salamandera a může se spouštět automaticky kdykoliv spustíte tuto verzi Salamandera. Zároveň je také možné ukládat trace zprávy do souboru v TEMP adresáři, viz okení menu Salamandera (klikněte na ikoně v levém horním rohu hlavního okna).[/hide]
Pro testování Vašich pluginů doporučujeme používat Altap Salamander 2.54 (SDK), který naleznete uvnitř SDK balíku, protože obsahuje trace zprávy užitečné při vývoji pluginů. Tyto zprávy sbírá Altap Trace Server, který je přiložený u této verze Salamandera a může se spouštět automaticky kdykoliv spustíte tuto verzi Salamandera. Zároveň je také možné ukládat trace zprávy do souboru v TEMP adresáři, viz okení menu Salamandera (klikněte na ikoně v levém horním rohu hlavního okna).

Požadavky pro SDK:
-Microsoft Windows 2000, XP, Vista nebo Windows 7.
-Jeden z překladačů: Microsoft Visual C++ 6.0, Microsoft Visual C++ 2005, Microsoft Visual C++ 2008 (případně Express Edition) nebo Borland C++ Builder 6.0, 2009 nebo 2010.
-Případně překladač Delphi a neoficiální verze SDK pro Delphi.
-Microsoft HTML Help Workshop 1.3 pro překlad nápovědy (nepovinné)

Přečtěte si prosím soubory readme.txt a license.txt v adresáři doc.

Podporu pro SDK budeme poskytovat prostřednictvím tohoto diskuzního fóra.

Pokud chcete vyvíjet pluginy pro Altap Salamandera 2.5, 2.51, 2.52, 2.53 i 2.54, nejsnazší způsob je použít Altap Salamander 2.5 SDK (pluginy pro verzi 2.5 fungují i ve všech 2.5x verzích). Potřebujete-li novější SDK a přesto chcete udělat svůj plugin zpětně kompatibilní s verzí 2.5, přečtěte si jak na to v salamand\plugins\shared\doc\compatibility.txt v SDK.

Stažení Altap Salamander 2.54 SDK
Stažení Altap Salamander 2.53 SDK
Stažení Altap Salamander 2.52 SDK
Stažení Altap Salamander 2.51 SDK
Stažení Altap Salamander 2.5 SDK