DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Podpora vývojářů nových pluginů, oznámení o nových pluginech nezávislých autorů a diskuse o nich.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by zarevak »

Zdravím všechny příznivce Salamanderu a přináším novou verzi DiskMapy (0.8.25) ;)

Toto je druhý pokus o finalizaci DiskMapy pro veřejné vydání verze 1.0. Prosím testujte a dejte vědět, zda vše běží jak očekáváte a zda jsem na něco nezapomněl. Kompatibilita s Altap Salamander 2.5, 2.51 a 2.52 beta 2.

Novinky:
- Directory Overlay! Directory Overlay zvýrazňuje podsložky aktuálně zobrazené složky. Získáte tak lepší přehled o tom, co je v okně DiskMapy zobrazeno :) Directory Overlay lze vypnout v nastavení - jedná se o novinku, takže je možné, že se obejví nějaké nedostatky.
- Optimalizace! Byly provedeny velké optimalizace: Generování diskmapy je asi o 70% rychlejší; Kreslení poslštářků je asi o 30% rychlejší; Uvolňování paměti je o mnoho řádů rychlejší; Paměťová náročnost snížena až o 50MB; ...
- Opravy! Bylo nalezeno a opraveno spousty malých i závažnějších chyb.

EDIT 19.8.2009: Upload verze 0.8.25c - opravena padačka při nalezení dlouhé cesty a přidána volba pro nezobrazení tooltipu (Ctrl+D).

EDIT 21.8.2009: Upload verze 0.9.25:
- lepší stín pod názvy složek v Directory Overlay
- Directory Overlay zvýrazňuje i složky o jednu vrstvu hlouběji
- přidána volba formátu cesty v tooltipu: a) jen název souboru; b) relativní cesta vůči aktuálně zobrazené složce (nově výchozí); c) absolutní cesta (jako dříve)
- opravena chyba s nastavením schovávání tooltipu
- přidána obrazovka po zrušení enumerace souborů (takže už není prázdné černo)
Attachments
diskmap_0.9.25.zip
DiskMap Plugin v0.9. Rozbalte do složky "Salamander\plugins" a v Salamanderu přidejte pomocí "Plugin Manager".
(55.45 KiB) Downloaded 682 times
Ukázka DiskMapy 0.8.25
Ukázka DiskMapy 0.8.25
diskmap_0.8.25.png (81.27 KiB) Viewed 22996 times
Last edited by zarevak on 21 Aug 2009, 02:42, edited 5 times in total.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by Petr Solin »

Pri instalaci pluginu do 2.52 beta 2 (PB 25) mi to pise tuhle hlasku:

Code: Select all

Unable to load  plugin (X:\ZUMPA\a\plugins\diskmap\diskmap.spl) or some of its components.
Error: (14001) The application has failed to start because its side-by-side configuration is incorrect. Please see the application event log for more detail.
Stejnou chybu to pise i u Honzy, doufam, ze si z toho moudrejsi nez ja. ;-) Chvilku jsem hledal po netu a zda se, ze mu chybi redistributables pro novejsi verzi MSVC, ovsem zavislost jsem v depend.exe nezjistil (kazdopadne neni zadouci).
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by zarevak »

Oh! Díky za upozornění - nějak mi tam zůstávala definována závislost na CRT, přestože jsem ho nepoužíval, a vzhledem k bezpečnostní opravě MS09-035 se tam objevila jiná verze, než má již většina lidí nainstalováno.

Aktualizoval jsem první příspěvek opravenou verzí, která má závislost již odstraněnu.

BTW: Aktualizované Visual C++ 2005 Runtime lze stáhnout a nainstalovat odsud: Microsoft Visual C++ 2005 Service Pack 1 Redistributable Package ATL Security Update

EDIT: Depend.exe pravděpodobně sleduje jenom importy a ne záznamy v manifestu - v Resource Hackeru viditelné jako typ resource 24. Starší DiskMapa 0.5.25 trpí stejným neduhem, ale definuje závislost na obvykle rozšířené verzi Microsoft VC 2005 CRT "8.0.50727.762". Nová verze CRT je "8.0.50727.4053"
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by Petr Solin »

Tak instalovat uz jde, ale hned pri prvnim pokusu mi to spadlo, reprodukovatelne, viz nize. ;-) Na vsech ostatnich discich uz to slapalo. Vypada to opravdu vyborne, ty adresare to hodne zprehlednily, prirozene mam par mensich pripominek, ale kazdopadne mi to uz prijde dost dobre (minimalne na prvni zverejnenou verzi). BTW, mrkni do mailu, Honza ti jeste neco posilal.

Padacka: stahni a vybal prilozeny d.rar nekam do rootu, projdi dlouhou cestu az k adresari "d" a ten prejmenuj na "dlouha cestaaaaaaaaaaaa". Pak se vrat do rootu, vlez do "dlouha cesta", nech zobrazit disk mapu a melo by to spadnout (stack overflow).

Ty pripominky (urcite uz se opakuju):
-mysi porad hledam ikonu "go to up-dir", vim ze se to da zkratit v directory line, uvidime jestli si o to napise jeste nekdo dalsi
-zatim to neumi nacist kratsi cesty (kdyz necham vygenerovat disk mapu napr. v X:\DOWNLOAD, uz nemuzu jen tak prejit na X:\) pri kliknuti v directory line (urcite na dotaz + mozna i s dotazem, jestli to nechce nacist rovnou od rootu)
-nekdy bych rad schoval tooltip a jen se kochal pohledem na diskmapu, ted musim jet mysi do totulku nebo mimo okno, mozna by ESC mohl nejdrive schoval tooltip a pak az dalsi ESC zavrit okno diskmapy
Attachments
d.rar
dlouha cesta
(2.41 KiB) Downloaded 674 times
Tomas Kopal
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 132
Joined: 07 Dec 2005, 23:01
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by Tomas Kopal »

Mam taky padacku pri prvnim spusteni, nevim jestli stejnou nebo jinou. Prikladam.
Attachments
callstack.zip
(7.9 KiB) Downloaded 649 times
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by zarevak »

Díky Petře za popsání chyby - testoval jsem cesty o délce MAX_PATH ale nějak mne nenapadlo otestovat delší tím, že některý z nadřazených adresářu přejmenuji na delší název. Stalo se v podstatě to, že se do API FindFirstFile() posílala stále stejná cesta, přestože jsem se datově snažil procházet již její podsložku. Tím se mi znovu našla tato podsložka, pro kterou se spustil nový FindFirstFile(). Opravím! - vygeneruji varování do Logu. Tomáš narazil na stejnou chybu.
Explorer ve Windows XP dlouhou cestu také nezpracuje a tváří se, jakoby hlouběji nic nebylo.

Tlačítko pro přesun o složku výše zkusím přidat. Osobně jsem si zvykl pro tyto účely v DiskMapě používat tlačítko Back na mé myši... (Fungují tyto internetové klávesy: Back, Forward, Refresh, Home a Stop)

Schování Tooltipu můžu přidat, ale asi jen pomocí položky v menu Options. Změna chování klávesy Esc podle viditelnosti tooltipu mi přijde nesystémová - stačí aby uživatel při hledání klávesy Esc ťuknul do myši a zavře si pak celou DiskMapu.

Zapomněli jste ještě zmínit bod: "Upozornit na přítomnost zpráv v Logu" - zkusím přidat s tlačítkem pro přesun do nadřazené složky.

Jak dopadnou kratší cesty nevím. Do verze 1.0 se to asi nestihne :(
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by Petr Solin »

To schovavani tooltipu by muselo byt nejaky jednoduchy (nezalezat kvuli tomu do menu, to uz radsi uhnu mysi z okna), jinak bych to vubec nepridaval. Asi to klidne pust k vode, nic duleziteho.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by zarevak »

Protože jste v podstatě všichni narazili na stejný problém s DiskMapou a nemohli si ji tak pořádně užít, vydal jsem další rychlou opravu. Zároveň bylo upraveno interní sestavení cest, takže se kopíruje méně řetězců a celé by to mělo být o fous rychlejší (asi o 0.0001% 8) )

Poznámka: pro soubory na dlouhých cestách nefunguje API SHGetFileInfo(), takže ikony a typy souborů jsou určeny jenom přibližně podle přípony (hlavně viditelné u EXE souborů).

Zároveň se mi podařilo do této verze vložit možnost nezobrazovat tooltip souborů ;) Byla zvolena klávesová zkratka Ctrl+D, protože se: 1) jednoduše použije levou rukou; 2) D jako Display Tooltip; 3) Ctrl+D v Salamanderu je Zrušení výběru (ale tohle nevím, jak s tím souvisí)

Uvitám jakýkoliv nápad na lepší klávesovou zkratku - musí být jednoduše zmáčknutelná (Ctrl+Tooltip je jednou rukou obtížná), pochopitelná, zapamatovatelná a nemít konflikt s jinými zavedenými klávesovými zkratkami.

Prosím testujte a hledejte chybky ;)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by Petr Solin »

Uz to nepada + Ctrl+D docela vyhovuje, dik. ;-)
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by Jan Patera »

zarevak wrote:Protože jste v podstatě všichni narazili na stejný problém s DiskMapou
Potvrzuji, ze problem stack overflow s verzi 0.8.25c zmizel.
Nicmene se objevil problem, ktery ve verzi "b" nebyl: pri prvnim otevreni DM po startu Salamu (PB 25, XPSP3) vyskoci messagebox "Error Saving Config..."/"(5) Access is denied".
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by zarevak »

Díky... hloupý překlep (SetValue vs. GetValue) :(

Nejedná se o vážnou chybu, takže bude až ve verzi 0.9 nebo 1.0.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by zarevak »

Verze 0.9 byla zveřejněna v prvním příspěvku!

Obsahuje pár oprav a několik nových vylepšení:
- lepší stín pod názvy složek v Directory Overlay
- Directory Overlay zvýrazňuje i složky o jednu vrstvu hlouběji
- přidána volba formátu cesty v tooltipu: a) jen název souboru; b) relativní cesta vůči aktuálně zobrazené složce (nově výchozí); c) absolutní cesta (jako dříve)
- opravena chyba s nastavením schovávání tooltipu
- přidána obrazovka po zrušení enumerace souborů (takže už není prázdné černo)

Kdybyste objevili nějaké problémy tak prosím hlašte ;)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by Petr Solin »

Pekny, slape mi to tu bez problemu. Ty relativni cesty v tooltipu jsou bezva.
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by -=Majkl=- »

Nepracuje DiskMap s některými soubory dvakrát? Windows mi hlásí 12,3 GB obsazeného místa na disku, ale v DiskMap je to 17,55 GB.

Spuštěno v čistém systému Win10 na virtuálce pod adminem, takže se dostal na disku ke všem souborům i adresářům.

Nejspíš počítá i symlinky - když jsem si dal vyhledat duplicitní soubory na disku, označil je v hledání a vydělil dvěma (abych získal velikost jen těch duplicitních - tedy symslinků), vyšla mi přibližně hodnota tohoto rozdílu.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: DiskMap Plugin Release Candidate 2 pro Beta 2 (PB 25)

Post by Ether »

Drobné upřesnění -- v popsaném případě šlo pravděpodobně o hardlinky (soudím podle svých zkušeností a podle zmíněné "čistoty" systému). Windows sice po instalaci obsahuje kvanta "junctionů" (něco jako symlinky), ale ty jsou nastavené jako neprůchozí a například samotný Salamander u těchto linků velikost nespočítá (a nahlásí místo toho chybu).

Zato ve Windows\WinSxS je uložena spousta souborů, ke kterým jsou vytvořené hardlinky v jiných částech adresáře Windows. Bohužel počítání hardlinků -- pokud se nemýlím -- je celkem náročná operace. Navíc není očividné, jak je prezentovat uživateli, jelikož všechny hardlinky jsou si rovnocenné.
Ελληνικά rulez.
Post Reply