Gecko Viewer

Podpora vývojářů nových pluginů, oznámení o nových pluginech nezávislých autorů a diskuse o nich.
KRtek™

Gecko Viewer

Post by KRtek™ »

Napsal jsem si alternativu k Internet Explorer Vieweru - Gecko Viewer. Jádro je Gecko (to na čem je založený Firefox).

Nastavení v Salamanderu: Image
Ke stažení: http://download.krtkovo.eu/soft/gecko_v ... _10_en.exe
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Gecko Viewer

Post by Jan Rysavy »

Mrkneme na to, děkujeme.

Čím to je, že je balík stejně veliký jako celý Firefox?
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Gecko Viewer

Post by stepand76 »

Jan Rysavy wrote:Čím to je, že je balík stejně veliký jako celý Firefox?
Nejsem na to expert (plugin jsem netestoval), ale každá aplikace, která chce používat technologie Mozilla, musí obsahovat XUL Runner (https://developer.mozilla.org/En/XULRunner), a to už je trochu balík...

Existuje jakési FF rozšíření, které umožňuje provozovat Gecko (FF) jako ActiveX (využít nainstalovaný FF), ale nevím jak moc to funguje.

Snad moc nekecám.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Gecko Viewer

Post by Jan Rysavy »

Subjektivně mi připadá, že pokud má mít viewer stejnou velikost jako Firefox, můžu si rovnou spustit asociovaný Firefox. Čas naběhnutí bude pravděpodobně stejný a navíc u Firefoxe mám jistotu, že bude aktuálně záplatovaný.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Gecko Viewer

Post by stepand76 »

Jan Rysavy wrote:Subjektivně mi připadá, že pokud má mít viewer stejnou velikost jako Firefox, můžu si rovnou spustit asociovaný Firefox. Čas naběhnutí bude pravděpodobně stejný a navíc u Firefoxe mám jistotu, že bude aktuálně záplatovaný.
To určitě, ale prohlížecí pluginy v AS mají ty geniální funkce pro procházení mezi soubory, takže přínos (pro někoho) to určitě má...

Mimochodem teď mě napadá, že ieviewer to zrovna nemá. Už jsem se několikrát odhodlával si udělat svůj ieviewer, který by procházení uměl, ale nikdy nevím, zda to třeba nedoplníte (nerad bych něco dělal zbytečně)...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Gecko Viewer

Post by Jan Rysavy »

Přiznávám, že na IEViewer nejsou momentálně síly. Ale pokud by byl zájem, dáme zdrojáky k dispozici.

EDIT: jinak uvedený Gecko Viewer není plugin (SPL), ale EXE, takže zmíněná vylepšení nemůže využít.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Gecko Viewer

Post by stepand76 »

Jan Rysavy wrote:Přiznávám, že na IEViewer nejsou momentálně síly. Ale pokud by byl zájem, dáme zdrojáky k dispozici.
To jsem čekal. Svoje pluginy nepíšu v C++, takže to není výzva pro mě, ale někoho jiného. Co zarevaku? :wink:
Jan Rysavy wrote:EDIT: jinak uvedený Gecko Viewer není plugin (SPL), ale EXE, takže zmíněná vylepšení nemůže využít.
Aha...
KRtek™

Re: Gecko Viewer

Post by KRtek™ »

Ano je to EXE soubor, programuju ve Visual Basic .NET a nějak nevím jak to spojit s SDK... Chtěl jsem mít prohlížeč s jádrem Firefoxu abych měl náhled i jiného prohlížeče než jenom IE ale v podobném stylu jako právě IEViewer... Je mi jasný že svojí velikostí je to plugin nepoužitelný, protože se načítá dlouho, ale pokus byl.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Gecko Viewer

Post by Jan Rysavy »

Momentálně existuje SDK pro C++ a pro Delphi. Visual Basic interface bohužel nemáme.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Gecko Viewer

Post by stepand76 »

Post Reply