Datové úložiště pro pluginy - AppData?

Podpora vývojářů nových pluginů, oznámení o nových pluginech nezávislých autorů a diskuse o nich.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Datové úložiště pro pluginy - AppData?

Post by zarevak »

Dobrý den,
tento příspěvek je výzvou k diskuzi: Píšu plugin, který si jednou za čas stáhne data z internetu. Je zbytečné, aby je stahoval při každém spuštění a udržoval je v paměti - data se mění tak jednou týdně a až jednou měsíčně. Data mají několik KB a je nevhodné je ukládat do Registry.

Ideální by bylo využít:
- "%HOMEDRIVE%%HOMEPATH%/Local Settings/Application Data/Altap/Altap Salamander ..." na Windows 2000 a Windows XP
- "%HOMEDRIVE%%HOMEPATH%/AppData/Local/Altap/Altap Salamander ..." na Windows Vista++
(jedná se o dočasná data, která menají potřebu migrovat, protože jsou kdykoliv znovustažitelná z internetu)

Dva body k diskuzi:
1) Jaký přesně adresář pro tato data využít? (%LOCALAPPDATA%/Altap/Altap Salamander 2.52 beta 1/plugins/pluginname/*.*)
2) Jak řešit odinstalaci Salamanderu?

K zamyšlění:
- Pluginy a Licence uživatele v uživatelově profilu (licence by měla být v Roaming části) více příspěvek ve vláknu Snadná instalace pluginů
- Instalace/Update pluginů z Medium Integrity procesu nelze v Program Files provést.
k0nelupy

Post by k0nelupy »

já osobně tedy dávám přednost tomu dávat to k pluginu
ale já taky raději vůbec nemám AS v program files - tam nemám kontrolu nad právy tedy C:\AS\plugins\pluginname\*.*
řešilo by mi to i tu automatickou instalaci pluginů

v případě více uživatelů asi ten navrhovaný - konfigurovatelnost je asi moc pracná
standartní chování odinstalace SW je dle mne nechat všechny soubory o kterých nevím k čemu jsou.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

k0nelupy wrote:já osobně tedy dávám přednost tomu dávat to k pluginu
Coz je vice nez spatne. Na ukladani konfiguraci tu mame jasne definovane cesty. Vyznam nejen pro zalohovani a spravu. A pokud to chci mit opravdu jinde, muzu to bud presmerovat a/nebo udelat symlink.
k0nelupy wrote: standartní chování odinstalace SW je dle mne nechat všechny soubory o kterých nevím k čemu jsou.
Standardni chovani je zeptat se co s tim, pokud to je u me v adresari. Nebo lepe zeptat, jestli nastaveni atp. (pro pripad upgradu, ...) uchovat a zbytek bez milosti smazat. Nema to tam co delat, pokud to neznam.

Odinstalace musi byt cista, "bordel" muze zustat jen na pozadani. Pak se clovek divi, ze po pul roce je system nepouzitelny.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Jen pro objasnění mého případu:
Jedná se o lokální kopii databáze. Tato databáze může být kdykoliv znovu stažena z internetu. Jedná se tedy o jakousi cache pro potřeby pluginu. (Podobně jako Google Earth a Virtual Earth 3D mají své cache)

:arrow: Rád bych, aby se v mém případě při odinstalaci tato data smazala, protože nemají pro uživatele žádný význam.

Pokud by se jednalo o konfigurační data, pak bych je rád vložil do Roaming části profilu uživatele; tam by při odinstalaci měla být možnost data zachovat, aby byla použitelná po reinstalaci a podobně. ;)
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Datové úložiště pro pluginy - AppData?

Post by stepand76 »

zarevak wrote:1) Jaký přesně adresář pro tato data využít? (%LOCALAPPDATA%/Altap/Altap Salamander 2.52 beta 1/plugins/pluginname/*.*)
2) Jak řešit odinstalaci Salamanderu?
1) Co znamená adresář "Altap Salamander 2.52 beta 1"? Značí verzi AS, pro kterou je plugin určen, nebo verzi AS, ve kterém je plugin provozován? Osobně bych tu asdresářovou úroveň zrušil, komplikuje to přechod na vyšší verzi AS. Každopádně myslím, že pokud Altap plánuje převést konfiguraci AS z registrů do adresáře profilu uživatele, mohl by strukturu navrhnout už teď.
2) Při odinstalaci AS se pluginům (pokud vím) nic nevolá, takže to asi nemá řešení. Zkušený uživatel si "bordel", který zůstane po odinstalovaném SW, z profilu odstraní, ale začátečník ne. Nevím jak tohle řešit.
Post Reply