Preview salamander-plugins.net

Podpora vývojářů nových pluginů, oznámení o nových pluginech nezávislých autorů a diskuse o nich.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Preview salamander-plugins.net

Post by zarevak »

Zdravím všechny a přeji hezký víkend.

První ukázka domény salamander-plugins.net byla zprovozněna na adrese:
Image http://preview.salamander-plugins.net/

Jedná se o automaticky generovaný statický web, takže moc kouzel to neumí. V průběhu následujících dní až týdnů se postupně doplní pár dalších drobností (nejvíce chybí seznam kategorií a stránkování) a web bude spuštěn s novou veřejnou verzí Updateru.

Jako symbol pluginů Salamandera jsem zvolil tlapku z loga. Vzhledem k relativně jednoduchému a jedinečnému tvaru si myslím, že by to mohlo dobře pluginy reprezentovat a dostat se do podvědomí uživatelů 8)

Jakékoliv připomínky jsou vítány a pokud se vám nezdá až moc velká inspirace webem doplňků pro Firefoxe, máte jedinečnou možnost zaslat mi lepší grafický návhr webu ;)

Pro autory pluginů: Obrázky, lepší popisky, ikonky, ... mi pošlete pomocí soukromé zprávy zde na fóru, mailem na adresu: zarevak na gmail.com nebo na ICQ: 143-384-547
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Peknee, peknee...
Poznamky:
- Pokial bude pluginov viac, stranka bude velmi dlha. Doporucujem doplnit strankovanie a obmezit na 30 pluginov na stranku
- pravit "simple list" verziu - ono trva dost dlho, kym clovek ziska prehlad
Attachments
Taky napad...
Taky napad...
salamander-plugins.png (8.36 KiB) Viewed 12975 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Parádní a čisté provedení!
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Taky bych uvítal nějaký jednodušší přehled. Taky bych nějak barevně odlišil pluginy distribuované se Salamanderem. Jinak chválím, líbí se mi to.
Ελληνικά rulez.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

SelfMan wrote:- pravit "simple list" verziu - ono trva dost dlho, kym clovek ziska prehlad
První verze byla jen jednoduchá tabulka s názvy, ikonkami a popiskem. Zkusím to nějak zakombinovat do současného návrhu.
ether wrote:Taky bych nějak barevně odlišil pluginy distribuované se Salamanderem.
Zvažuji seznam oficiálních pluginů nějakým způsobem oddělit, jenže jsem ještě nepřišel na to jak. Možná je úplně z celkového seznamu odstraním a nechám jen ve výpisu kategorií.

Očekávám dva způsoby využití webu:
1) Uživatel hledá plugin pro věc, kterou Salamander neumí - pak ho oficiální pluginy nezajímají vůbec, protože je již má nainstalované.
2) Uživatel hledá update pro jeho již nainstalovaný plugin. Toto je vhodné i pro oficiální pluginy.

Bohužel bodu 1) brání dlouhý výpis oficiálních pluginů. Bodu 2) brání, že čísla verzí nejsou na webu v současnosti viditelná :oops: Aktualizace by měl v konečné fázi zajištovat Updater plugin nebo jádro Salamandera.
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

Hezký, líbí se mi to.

Návrhy a připomínky, které tu ještě nepadly:
- Možnost diskuze/recenzí k jednotlivým pluginům (když už je tady ta inspirace webem Mozilla Add-ons :)) Nebo třeba link sem do fóra.
- Volbu verze Salamandera bych asi hned z hlavní stránky přesunul až k jednotlivým pluginům.
- Místo kategorie Browsers bych se přidržel zažitého a Salamanderem (i TC) používaného termínu File system.
- Rozhraní je s jedním n :wink:
zarevak wrote:2) Uživatel hledá update pro jeho již nainstalovaný plugin. Toto je vhodné i pro oficiální pluginy.
IMHO bych oficiální pluginy v seznamu vůbec nezobrazoval. Uživatel získá aktuální verze oficiálních pluginů spolu s oficiální (beta)verzí Salamandera jako kompaktní, ověřený a funkční celek. Co se týká různých hotfixů roztroušených zde na fóru, tak to jsou de facto výjimečné případy vytvářené "na míru" pro konkrétní uživatele a/nebo aktuální situace. Některé hotfixy a testovací sestavení se ani na fóru nepublikují a řeší se pak s konkrétním uživatelem individuálně. Všechny tyto patche se pak zase stanou součástí nejbližšího dalšího oficiálního vydání. Proto bych raději, aby tyto patche zůstaly a dále se řešily individuálně zde na fóru, kde jsou pod kontrolou a hlavně se zpětnou vazbou. Nakonec, nikdo z nás by asi nebyl šťastný, kdyby kluci museli začít řešit bugreporty typu "patchovaná verze pluginu X mi nechodí s verzí Salamandera Y" v čase, který by jinak mohli věnovat vývoji Salamandera.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Děkuji za komentáře!
- Komentáře/Hodnocení/Recenze/... budou případně v budoucnu. Teď ani nejsou stránky s detaily pluginů (popisek, screenshoty, ...). Pro diskuze zvažuji odkazy sem do fóra.

- Nevidím moc důvod, proč by měl být výběr verze Salamandera až před stažením pluginu. Z pohledu "zákazníka" jdu na web, abych našel pluginy pro svého Salamandera. Nechci, aby se mi zobrazovaly nekompatibilní pluginy. Oprav mne pokud se mýlím.

- Názvy kategorií nejsou finální. Browsers na File Systems změním rád. Pravděpodobně změním i Packers na Archivers.

- "Rozhraní je s jedním n" - jejda, díky a promiň. :oops: Opraveno v DB.

Oficiální pluginy a aktualizace:
Zde bych rád oficiální vyjádření Altapu. Máš pravdu, že většina uživatelů se spokojí s oficiálně vydanými verzemi, ale sám jsem byl rád, když se objevila záplata na FTP plugin pro problém, který mne trápil, ale nereportoval jsem ho, protože jsem netušil, že jde o problém pluginu.
Vzhledem k tomu, že takovéto patche jsou vydávány pro poslední verzi Salamandera nemělo by být třeba obávat se nějaké nekompatibility. Naopak to odstraní opakované dotazy na stejný problém.

Rád bych na web přidal k PictView a WinSCP odkazy k zakoupení těchto pluginů (což předpokládá, že budou na webu k dispozici). Ne každý je má nainstalované a je možné, že je případně tento web uživatele "přesvědčí" ke stažení a případné koupi. Bohužel na webu Altapu není žádná stránka "Koupit PictView".
Nejvíce se možnosti koupi podobá stránka: Purchase Additional Licenses, ze které však na první pohled není jasné, že zde lze PictView zakoupit a kolit PictView stojí.

Mimochodem: Právě množství (2 pluginy + 1x Salamander samotný) veřejných updatů mne vedlo k napsání Updater pluginu. 8)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

zarevak wrote:Zde bych rád oficiální vyjádření Altapu.
Tento týden na to s Petrem sedneme a promyslíme. Čeká nás v následujících týdnech update webu a konkrétně stránky pluginů by měly doznat vylepšení. Takže by to celé chtělo skloubit s tímto projektem. Ozveme se (ještě musíme commitnout rozpracované patche pro AS 2.52b2, dokud si něco pamatujeme).
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Post by konelupy »

zdravím
vypadá to dobře ale určitě by byl lepší tabulkový výpis
protože to jde z databáze asi by nemusel být problém to setřídit třeba podle kategorií (nejlépe přepínatelné třídění dle sloupce)
co třeba položka - oficiální pluginy by byly na jiné stránce ?
nebo ji nechat sbalenou v jedne polozce stromu a kliknutím na plus rozbalit ?

ještě detail : nezapomenout oddělit českou a anglickou verzi :-)
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Jazykove soubory

Post by Jan Patera »

Co takhle pridat i odkazy na dodatecne jazykove soubory?
Treba ceske a nemecke PV a EV.
Nebo neoficialni preklady do cestiny a nemciny.

Nevim ale, jak to rozumne zakomponovat....
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

konelupy wrote:zdravím
protože to jde z databáze asi by nemusel být problém to setřídit třeba podle kategorií (nejlépe přepínatelné třídění dle sloupce)
Jestli jsem to dobře pochopil, jde o automaticky generovaný statický web, takže to asi nepůjde...
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Jazykove soubory

Post by stepand76 »

Jan Patera wrote:Co takhle pridat i odkazy na dodatecne jazykove soubory?
+1
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Re: Jazykove soubory

Post by konelupy »

Jan Patera wrote: Treba ceske a nemecke PV a EV.
ty jsou podle mne oficiální a mohli by být už konečně součástí instalace ne ?
Nebo tomu něco zásadního brání ?
v další verzi už snad bude i něco dalšího česky tak ať kromě unicode začne pomalu přibývat i náš jazyk.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Plugin by měl obsahovat všechny jazykové verze, které podporuje, protože jinak nastane zmatek mezi verzemi. Updater není schopný zjistit, který jazykový modul plugin používá a tak nemůže zkontrolovat verzi jazyku.

Bohužel se všechny současné jazykové verze pluginů schovávají pod angličtinu, ale doufám, že toto Salamander vyřeší a nebude nutné vytvářet různé jazykové balíčky pluginů. 8)


Pokud by přece jenom existovaly různé balíčky pro různé jazyky, tak to vidím tak, že se bude stahovat pluginy v právě vybraném jazyce webu. Pokud plugin nebude ve vybraném jazyce existovat, tak bude uživatel upozorněn, že stahuje anglickou verzi. Výběr jiných verzí se umístí až na stránku s detaily pluginu.

Mimochodem: Už je skoro hotový alternativní CSS pro tabulkový výpis, ale narazil jsem na pár chyb v IE7, o kterém jsem si doteď myslel, jak je super :oops: Doporučuji web: http://www.brunildo.org/test/ kde je spousta chyb popsána i s případným řešením.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Jazykove soubory

Post by Jan Patera »

konelupy wrote:
Jan Patera wrote: Treba ceske a nemecke PV a EV.
ty jsou podle mne oficiální a mohli by být už konečně součástí instalace ne ?
Nebo tomu něco zásadního brání ?
v další verzi už snad bude i něco dalšího česky tak ať kromě unicode začne pomalu přibývat i náš jazyk.
Brani :-(
Pokud neexistuje jazykovy soubor pro salamand.exe, nenacucne Salamander dalsi jazyky pro dalsi pluginy. Takze kazda z jazykovych verzi Pv a EV prepise i anglicky soubor english.slg :-(
Post Reply