Page 1 of 1

Problém s jazyky - poznámka pro vývojáře

Posted: 03 Feb 2009, 11:03
by zarevak
Zdravím,
toto je jen příspěvek, který by měl upozornit ostatní případné vývojáře pluginů na drobnost, kterou jsem řešil pekelně dlouho :(

Pokud Salamander hlásí, že nemůže nalézt jazykový soubor, tak chyba nemusí být v jazykovém souboru, ale v samotném pluginu. V mém případě jsem zapomněl do pluginu přidat version resource :(

Než budete hledat chybu v samotné jazykové knihovně, zkontrolujte tedy, zda váš plugin obsahuje odpovídající version resource vaší jazykové knihovně. Salamander by možná mohl oddělit chyby: "Jazyk nenalezen" a "Jazyk není kompatibilní".

BTW: Salamander v tomto případě při pokusu o instalaci pluginu vyhodí 3 chybové hlášky (první potlačitelná) a jednu navíc vyhodí přímo plugin:
1) Unable to load this plugin in currently used language. Tuto lze potlačit.
2) It seems that you have no language modules (.SLG) for this plugin.
3) Hláška pluginu
4) This plugin (...) has not been loaded. Plugin is not valid Altap Salamander Plugin or some plugin internal error has occurred.
Čtyři chybové hlášky způsobené jednou drobností jsou i na programátora moc :oops:

Posted: 03 Feb 2009, 11:19
by stepand76
Narazil jsem na to taky (ve verzi 2.51), ale zkušenost mám pouze s poslední hláškou: This plugin (...) has not been loaded. Plugin is not valid Altap Salamander Plugin or some plugin internal error has occurred.

Re: Problém s jazyky - poznámka pro vývojáře

Posted: 01 Sep 2009, 23:00
by Mike12345
If i only had read this earlier - would have saved me hours!!..... :shock:

Thanks for reporting!

Re: Problém s jazyky - poznámka pro vývojáře

Posted: 02 Sep 2009, 11:57
by Petr Solin
Kdyz na neco podobneho narazite, tak zkuste pustit SDK verzi Salamandera a podivat se co to pise za TRACE hlasky nebo nam proste napiste. Skoda hodin casu. :(

Obohatil jsem TRACE hlasky (ted tam bylo jen "CVersionInfo::ReadResource() FindResource cannot find resID=1", ale verim ze i to by pomohlo), ted uz to pise, ze nenasel VERSIONINFO v pluginu.

Zkusime tomu pro priste predejit: budeme publikovat dve PB verze, klasickou a SDK. Ta SDK bude vcetne automaticky nahazovaneho Trace Serveru, abyste mohli jet na aktualnim SDK vcetne sledovani TRACE hlasek. Bude to ku prospechu vsech, vic se toho odladi + treba vam to obcas neco pomuze vyresit (jako treba tenhle problem). Udelame to v ramci EAP, takze to bude tak za mesic, nejak se nam tu ty dobre napady zase hromadi. ;-)