Explorer Thumbnails plugin pomalý pod Windows Vista 64b

Podpora vývojářů nových pluginů, oznámení o nových pluginech nezávislých autorů a diskuse o nich.
host

Explorer Thumbnails plugin pomalý pod Windows Vista 64b

Post by host »

Zdravím, ještě jednou díky za plugin. Přece jenom se mi ale něco nelíbí :oops: a to je rychlost tohoto pluginu na 64 bit Vistách. (Prefetch myslím vůbec nefunguje v tomto případě.) Pozoruje ještě někdo jiný takový rozdíl v rychlosti zobrazení thumbnails v průzkumníku a Salamanderovi?
host

omyl

Post by host »

Omlouvám se, tohle mělo přijít do fora Explorer thumbnails :oops: .
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Co máte přesně na mysli pojmem prefetch?
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Explorer Thumbnails plugin neimplementuje žádnout cache, takže každý náhled vyžaduje nové načtení souboru. Plánuji vydat verzi, která využije nové možnosti Windows Vista, což by mělo přinést značné zrychlení vzhledem k vyžití centrální Cache, kterou Windows Vista obsahují.

BTW: Můžete prosím přejmenovat vlákno, aby obsahovalo název pluginu? Děkuji.
fenghuang
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2009, 15:03

Post by fenghuang »

Jan Ryšavý: No zjevně nejsem žádný expert, takže jsem se podle toho taky vyjádřil, zjevně chybně. (Konečně thumbnails jsou určené pro normální uživatele.)

zarevak: Jak vidno, špatně jsem četl již existující diskuzi k pluginu. To zpomalení se ale týká pouze explorer thumbnails pluginu a ne Salamandera. Třeba zrychlení zobrazení thumbnails při použití Pictview bylo první, čeho jsem si všimnul po přechodu z XP na Visty. Také mám pocit že se to týká jen některých konkrétních souborů.

Celkově jsem doufal, že někdo zvládne přesunout můj chybně umístěný příspěvek prostého uživatele tam kam patří.

Ještě jednou díky za tento plugin, pro mě je i v současné podobě velice užitečný.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

fenghuang wrote:Jan Ryšavý: No zjevně nejsem žádný expert, takže jsem se podle toho taky vyjádřil, zjevně chybně. (Konečně thumbnails jsou určené pro normální uživatele.)
Nijak jsem na Vás přeci neútočil, snažil jsem se pochopit jádro problému, proto můj dotaz.
fenghuang wrote:Celkově jsem doufal, že někdo zvládne přesunout můj chybně umístěný příspěvek prostého uživatele tam kam patří.
Pokud by to toto fórum umělo, udělal bych to. Snad ve verzi 3, na kterou se chystáme přejít, bude funkce připojení příspěvku do existujícího vlákna podpořena.
fenghuang
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2009, 15:03

Post by fenghuang »

Jan Rysavy wrote: Nijak jsem na Vás přeci neútočil, snažil jsem se pochopit jádro problému, proto můj dotaz.
Taky jsem neutočil, alespoň ne přimo. Ale když se musím kvůli odpovědi registrovat, tak začínám trošku divočet. Konečně, snažil jsem se jenom upozornit, na to, čeho jsem si všimnul a co by se dalo vylepšit.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Ohledně registrace: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=2974

Mimochodem, diskuzních fór (zejména těch oficiálních) s povoleným anonymním vkládáním příspěvků v dnešní době moc nenajdete. Berte to jako klad, že to zde dosud bylo možné :)
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Právě ladím problém s AlphaBlend funkcí (potřebné pro správnou podporu náhledů poloprůhledných obrázků) na Windows XP...

Až tento problém vyřeším, tak vydám novou verzi, která obsahuje celou novou část pro Windows Vista s podporou centrální cache, čímž se zrychlí načítání všech náhledů.

Dokud se nevyřeší "Thumbnail plugin při selhání zamezí načtení ikony souboru" a neimplementují "Vista velké ikony v panelu pro Thumbnail režimu..." tak Explorer Thumbnails plugin zároveň bude vytvářet velké ikony ostatních souborů (malé generické ikony mne ve Vistách dosti rozptylovaly).
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Tak problém se zdá být jinde a zatím jsem nenašel jeho příčinu. Objevuje se jen na Windows XP, takže se netýká tohoto vlákna.

Vydal jsem novou verzi pluginu (0.2). Plugin teď ve Windows Vista využívá rozhranní pro práci s centrální cache, takže by se mělo zrychlit zobrazení náhledů. Prosím zkuste, zda to řeší váš problém...
Post Reply