DiskMap Plugin Technology Preview 0 (by zarevak)

Podpora vývojářů nových pluginů, oznámení o nových pluginech nezávislých autorů a diskuse o nich.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

zarevak wrote:- ztmavnout okolí adresáře, takže bude aktuální "zvýrazněn". Text by mohl být nakreslen do okolní tmavé plochy.
Na papíře to zní dobře, ale chtělo by to vidět.

Pokud uživatel vyjede myší z rámce adresáře, mělo by asi dojít k přepnutí i tohoto regionu na "aktuální"?
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: DiskMap Plugin Technology Preview 0 (by zarevak)

Post by Ether »

Je to stále rozdělané a nedoladěné (někam se mi tam ztrácí 2 GDI objekty a pár USER objektů
Takový laický nápad: Nemohl by to být progressbar? Vypadá to, že si pamatuje svoji pozici mezi různými instancem a že více souběžných výpočtů má progressbary se stejnou fázi.
Ελληνικά rulez.
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Post by konelupy »

Pokud to chapu dobre tak co polstarek to jeden soubor
to je dobre pokud hledam nejvetsi soubory - treba stahnute a zapomenute video nebo nejaky iso obraz.
ale pokud ctu dobre prispevky tak jsem minimalne treti ktery by od toho cekal
ze uvidim pokud mam 11 adresaru tak 11 polstarku a budu zkoumat ten nejvetsi - tak najdu to co mi zabira na disku nejvic mista a to jsou ty tisice malych souboru v jednom adresari - treba fotky
tzn. slo by doplnit toto jako druhou variantu pohledu ?
nebo primo jako primarni ?
nebo zobrazit zvolenou hloubku adresarove struktury ?

testovano vista64b

v priloze mala chybka - prekryti textu mozna zpusobeno zvetsenym fontem ? proverim pri restartu
Attachments
diskmapFont.png
diskmapFont.png (15.67 KiB) Viewed 10525 times
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Post by konelupy »

SelfMan wrote:Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86)
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en
Na XP instalovana na Virtual PC toto bylo nutne taky instalovat jinak hlasil plugin chybu pri instalaci ale nejak jsem si ji opomenul ulozit :oops:
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

konelupy wrote:pokud ctu dobre prispevky tak jsem minimalne treti ktery by od toho cekal ze uvidim pokud mam 11 adresaru tak 11 polstarku a budu zkoumat ten nejvetsi
To by možná nebylo k zahození, podpořit přepínání mezi pohledem současným a pohledem obsahující pouze adresáře. Přepnutí by muselo být instantní a nesmělo by během něj dojít ke změně rozložení (jako tomu je například při změně velikosti okna).

Slabina zobrazení "pouze adresářů" je v tom, že uvidíme zase jen ty nejhlubší adresáře. Pokud mám na jinak prázdném disku dva stejné soubory:
X:\A\B\soubor1
X:\A\C\soubor2
zobrazil by "adresářový" pohled pouze dva obdélníky: B a C, které by kompletně vyplňovaly plochu obdélníku A.
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Re: DiskMap Plugin Technology Preview 0 (by zarevak)

Post by konelupy »

to ale uvidíme pouze v případě shodné velikosti souboru a adresářů.
málokdo má myslím jeden soubor v adresáři pokud pominu co mě napadá nějaký prodejní systém softwaru kde to bude zřejmě pravidlem v nejnižší úrovni

a nástroj je určen k zobrazení celého disku :-)
Jan Rysavy wrote:Plugin ..... který dokáže vizualizovat obsazení disku. Řeší tak otázky jako "Kam se podělo to volné místo?" nebo "Je čas koupit větší hard?".
Raptor

Post by Raptor »

No priznam se dobrovolne a bez muceni ze zatim nevim k cemu bych tento plugin mel pouzivat. Nemyslim to jako rypani, ale jako holy fakt - k cemu mi muze byt?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Slouží k vizualizaci rozložení dat na disku, více viz Treemapping.
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Post by konelupy »

Raptor wrote:No priznam se dobrovolne a bez muceni ze zatim nevim k cemu bych tento plugin mel pouzivat. Nemyslim to jako rypani, ale jako holy fakt - k cemu mi muze byt?
zrejme jste jeste nikdy u PC nebyl nucen hledat proc na tom HDD neni zadne misto ? cim to ten uzivatel zase zaneradil ? gratuluji
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Já jsem zatím používal jen počítání velikosti adresářů a s prsty na Ctrl+Shift+F10 jsem projížděl celý disk. Myslím, že grafické zpracování je určitě názornější a navíc není potřeba nechávat velikosti přepočítávat.
Ελληνικά rulez.
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Post by konelupy »

konelupy wrote:v priloze mala chybka - prekryti textu mozna zpusobeno zvetsenym fontem ? proverim pri restartu
viz vyse byla zpusobena fontem windows 120 DPI (Větší) který používám místo standartního 96 DPI Vista64
na XPckach mi to dela take

to ether: ja pouzivam mezeru - podrzim ji a mám to spočítané
dokonce mi připadá že je tak 2x rychlejsi
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

konelupy wrote:to ether: ja pouzivam mezeru - podrzim ji a mám to spočítané dokonce mi připadá že je tak 2x rychlejsi
To by nemělo být, je to stejný kód.
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Memory leak cca. 0.5MB
CTRL+Shift+D na disku D:\ zobrazi mapu - zvysi sa vyuzitie ram
ALT+F4 zavrie mapu - znizi sa vyuzitie ram ale ostava +0.5MB
CTRL+Shift+D na disku D:\ zobrazi mapu - zvysi sa vyuzitie ram
ALT+F4 zavrie mapu - znizi sa vyuzitie ram ale ostava +0.5MB

a takto to stale rastie...
Pokial dam v plugin manageri Unload pluginu, obsadenie pamate sa vrati skoro na normal okrem navysenia cca. 0.3MB

Avsak pokial plugin zapnem a vypnem bez jeho pouzitia, tak je stav 4.2 > 4.3 > 4.2MB

Hadam to pomoze...
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Debugovacie a diagnosticke nastroje pre testerov

Post by SelfMan »

Par nastrojov pre testerov

HeapMemView
http://www.nirsoft.net/utils/heap_memory_view.html
HeapMemView is a small utility that allows you to view the content of all memory blocks allocated in the heap of the process the you select. This tool can be useful for developers that need to trace memory leaks in their software.

GDIView
http://www.nirsoft.net/utils/gdi_handles.html
GDIView is a unique tool that displays the list of GDI handles (brushes, pens, fonts, bitmaps, and others) opened by every process. It displays the total count for each type of GDI handle, as well as detailed information about each handle.
This tool can be useful for developers that need to trace GDI resources leak in their software.

Process Explorer
http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 96653.aspx
Find out what files, registry keys and other objects processes have open, which DLLs they have loaded, and more. This uniquely powerful utility will even show you who owns each process.

Process Monitor
http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 96645.aspx
Monitor file system, Registry, process, thread and DLL activity in real-time.

Debugging Tools for Windows
http://www.microsoft.com/whdc/devtools/ ... x86.mspx#a
Debugging Tools and Symbols: Getting Started
http://www.microsoft.com/whdc/devtools/ ... start.mspx
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Navyšování o půl mega paměti potvrzuju a přidávám další informace o GDI. Při opakovaném zobrazování a zavírání diskmapy přibývá po dvou GDI za každé vyvolání. Ale při prvním vyvolání od startu AS (možná i od reloadu pluginu, nemůžu to teď ověřit (*) se GDI spotřebuje 5, ne 2.

Také se mi po neurčitém experimentování (2) podařilo dosáhnout stavu, kdy po unloadu pluginu se už diskmapa nevyvolá - plugin se tváří loadnutý, ale příkaz v menu nic neudělá a ani prostředky se nespotřebují (3). Ale v nové instanci AS je možno zase jednou plugin rozjet, ovšem reload opět skončí fiaskem.

*) Po reloadu.

2) Víceméně po třetím unloadu se to pokazí, ale ještě nevím, čím se to regeneruje.

3) Akorát se nastartuje thread, ale žádná okna, nic. Ten thread se ukončí až při ukončení AS (unload nepomáhá) a má kernel a user time 0.
Ελληνικά rulez.
Post Reply