Úprava vyběru myší

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Martin Finke
Posts: 4
Joined: 16 Apr 2009, 14:56

Úprava vyběru myší

Post by Martin Finke »

Možná si na to ostatní uživatelé Salamandru zvykli, ale mě dělá trochu problémy způsob vybírání položek myší, který se trochu odlišuje od běžného majkrosoftího standardu. Konkrétně mám na mysli skutečnost, že když klepnu levou myší na nevybranou položku (a nemačkám přitom žádnou řídicí klávesu), zůstane výběr ostatních položek zachován. Bohužel jsem si za léta používání počítače už zvykl právě tímto způsobem rušit ostatní selekce, takže mi to v Salamandru poněkud překáží. Navíc je zde zrušení ostatních selekcí samo o sobě dost obtížné - používám k tomu pravou myš, ale to také není to pravé ořechové...

Takže bych měl takový návrh, jestli by nebylo možné selekci myší rozšířit (upravit) tímto způsobem - klidně jako nastavitelnou vlastnost.

(Samozřejmě se předem omlouvám, pokud by se ukázalo, že to tam někde je a já to nedokázal najít)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Úprava vyběru myší

Post by Jan Rysavy »

Zatím to Salamander neumí. Pokud by byla poptávka, jsme schopni tam tento režim výběru položek v panelu přidat.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Úprava vyběru myší

Post by zarevak »

Dobrý den,
rychlé zrušení výběru řeším trochu trapně dvojitým entrem na nějakém adresáři (vstoupím a vylezu; nebo vylezu nahoru a vstoupím zpět). Případně svojící Backspace, Enter (vylezu a vstoupím)

Správná klávesová zkratka pro zrušení výběru je Ctrl+D podobně jako v jiných programech...
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Úprava vyběru myší

Post by Ether »

zarevak wrote:[...] dvojitým entrem na nějakém adresáři [...] Backspace, Enter [...] Ctrl+D podobně jako v jiných programech...
Mně se ze starých DOSových správců osvědčila posloupnost Num-, NumEnter (samozřejmě za předpokladu, že tam nejsou už nějaké masky, to by pak bylo Num-, Num*, NumEnter).
Martin Finke wrote:Možná si na to ostatní uživatelé Salamandru zvykli, ale mě dělá trochu problémy způsob vybírání položek myší, který se trochu odlišuje od běžného majkrosoftího standardu.
Chtěl bych poznamenat, že už nějakou dobu (asi od Visty) má Windows Explorer možnost zapnout označování souborů pomocí zatržítek, tedy obdobně jako v klasických správcích. Je to někde v Možnostech složky/Folder Options.
Ελληνικά rulez.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Úprava vyběru myší

Post by zarevak »

Ether wrote:Mně se ze starých DOSových správců osvědčila posloupnost Num-, NumEnter (samozřejmě za předpokladu, že tam nejsou už nějaké masky, to by pak bylo Num-, Num*, NumEnter).
Díky za tip s využitím Num* - to mi nedošlo :oops: ;)

Bohužel má použití Num- jeden zásadní nedostatek: neumí zrušit výběr adrešářů :(
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Úprava vyběru myší

Post by Ether »

zarevak wrote:Bohužel má použití Num- jeden zásadní nedostatek: neumí zrušit výběr adrešářů
Options > Configuration... > Panels > Include directories to select/unselect operations
Ελληνικά rulez.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Úprava vyběru myší

Post by zarevak »

HA! Díky moc ;)

Možná by stálo za to upravit texty v tom dialogu - když jsem četl "Zrušit výběr souborů:" / "Unselect the Files:", tak mne nenapadlo, že by nějak šlo zahrnout adresáře...
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Úprava vyběru myší

Post by fraktik »

Myšoidní "řešení" je jednoduché: miniaturní označovací obdélníček mimo (za) adresáři (zmáčknu levé myšítko, nepatrně popotáhnu a pustím) (edit: dle jiných postů se to nazývá "klec") spolehlivě odznačí cokoliv (se současným zachováním např. zobrazení velikosti adresářů).
Pokud provádíte výběr myší, je to o dost rychlejší (ale zas jsem se tu naučil Ctrl+D pro práci bez ní). 8)
Post Reply