2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by AD7 »

Chybné prezeranie PDF cez F3 - vo Windows XP SP3 CZ aj Windows 7 RTM sk.

Pad (modra obrazovka, system bol z bezpecnostnych dovodov zastaveny) Windows 7 RTM sk, pri prezerani DOC cez F3.

Oba subory v prilozenom archive.
Attachments
EroiicaViewerBUGs.zip
(84.89 KiB) Downloaded 357 times
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by SelfMan »

U mna tie subory zobrazi bez problemov. Pozri na PC do C:\windows\minidump pokial su tam dake subory, takj ich zarchivuj a priloz sem na analyzu.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by Jan Patera »

AD7 wrote:Pad (modra obrazovka, system bol z bezpecnostnych dovodov zastaveny) Windows 7 RTM sk, pri prezerani DOC cez F3.
At se deje co se deje, obycejna aplikace, jako je souborovy manazer, nemuze shodit OS do modre obrazovky. Zacal bych aktualizaci ovladace graficke karty.
S nejvetsi pravdepodobnosti si neporadil s rasterem uvnitr toho DOC dokumentu.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by AD7 »

Vdaka,

mam posledne WHQL NVidia ovladace na karte 9600GT. robilo mi to uz predtym, tak som samozrejme ovladace aktualizoval na najnovsie.


Tie subory pozriem, v praci mam stale XP, kde vsetko OK. Este raz pripominam ze chybne sa subory zobrazia len vo Windows 7 RTM sk 32bit, so vsetkymi dolezitymi updatami.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by fraktik »

Nejsem si jist, zda bylo toto (dle vedlejsiho threadu) uz vyreseno.
Proto pro jistotu pripojuji sve hlaseni:
Eroiica Viewer v posledni versi AS (2.52) ve spolupraci s Win 7 (32bit verse ultimate cz se vsemi updaty) na mnoha .doc a .pdf souborech nestabilne.
Grafika Nvidia GeForce 8600M GT, ovladace posledni oficialni (195.65)
Schazuje to graficky rezim (mam zapnuto 3D (2.5 ;-) ) pracovni prostredi) a OS vetsinou po probliknuti cerne funguje dale, ale uz se mi i nekolikrat objevila BSOD (!)
Myslim, ze to zapricinuji obrazky v textu.
S .jpg, .png, .bmp ci prostym textem EViewer nema nejmensiho problemu.
V pripade potreby mohu zaslat ukazkove pdf
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by Jan Rysavy »

Ano, máme zájem o ukázky. Pošlete je prosím email na jan.rysavy@altap.cz. Děkujeme.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by Jan Patera »

fraktik wrote:Nejsem si jist, zda bylo toto (dle vedlejsiho threadu) uz vyreseno.
To byl zcela jiny problem.

Pokud vam na privatne zaslanem souboru ZPRAVODAJ_20_5.pdf padaji Windowsy nebo se deje neco podobneho, pak nemohu nez opet konstatovat, ze se jedna nejspise o chybu ovladacu graficke karty. Zkuste dany soubor (resp. problematickou stranku z nej) na jine verzi Windows ulozit jako EMF a tu pak bud nacist znovu v EV nebo nejlepe pomoci jineho (treba vlastnorucne napsaneho) programku pomoci PlayEnhMetaFile zobrazit.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by fraktik »

EMF format produkuje ktery program?
Mam tu k disposici jeste XP (tam vedou na teze graf. karte k BSOD nektere hry) i Ubuntu (zcela stabilni).

Nejsem koder a tak mi "PlayEnhMetaFile" vcelku nic nerika...

Ta BSOD na W7 byla uz drive (a nevim na kterem souboru - a ani se mi to prilis nechce zjistovat (F3 pouzivam na W7 uz jen omylem ze zvyku).

Jinak jsem presvedcen ze jde o konflikt EV a Nvidii.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by Jan Rysavy »

fraktik wrote:Jinak jsem presvedcen ze jde o konflikt EV a Nvidii.
To my také, ale místo Salamander+EV padá operační systém, takže chyba musí být na 100% pouze tam (Windows, ovladače, případně vadný hardware). Běžný software nemůže položit OS.
Spouštěčem můžeme být my, o tom není pochyb.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by fraktik »

Jo, nedela mi zadny problem u tohoto konstatovani skoncit (jen jsem chtel dat - vicemene statisticky - "vedet") aby az/pokud budou stiznosti castejsi, bylo kde zacit s hledanim.
(imho mam stejne podezreni, ze vetsinu uzivatelu ani nenapadne F3 (jako dalsich 99%fci) vubec pouzivat) :roll:

Jak rikam, nejsem pro to na AS ani v nejmensim nastvan (jen se velmi velmi tesim na podporu Unicode a Tabsu (pri 5 instancich nelze ucinne pouzivat razeni operaci do fronty), pripadne strukturovani bookmarku (pro nahrazeni tabsu)
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by Jan Patera »

fraktik wrote:EMF format produkuje ktery program?
Eroiica Viewer. Menu File/Save As. Dostanete presne ten metafile, s kterym na NVidia problem.
fraktik wrote:imho mam stejne podezreni, ze vetsinu uzivatelu ani nenapadne F3 (jako dalsich 99%fci) vubec pouzivat)
Omlouvam se, ale tohle me pobavilo. 90% meho casu v AS travim mackanim klavesy F3 a naslednym prohlizenim souboru.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by fraktik »

Jan Patera wrote: Dostanete presne ten metafile, s kterym na NVidia problem.
ok, provedu
Jan Patera wrote: 90% meho casu v AS travim mackanim klavesy F3 a naslednym prohlizenim souboru.
Njn, Alt+5/Alt+3 jsou mou spasou (skoro uz dokonce nepouzivam Irfana - snad uz jen na rychle kopirovani do urcitych adresaru (F8)) - ale vetsinu kancelarskych BFU kolegu proste ani nenapadne lezt do menu, natoz aby pak "zkouseli" delat nahled na dokument...
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by Ether »

Zkuste nainstalovat nové ForceWare v197 (http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=3 ... 404#p19404).
Ελληνικά rulez.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by fraktik »

I v nejnovějším AS (2.53 beta1) se stále opakuje nepříjemnost s kolapsem zobrazeni ve Win7 (opět plně aktualizovaná, 32bitová ultimate verse). Notebook MSI gx700 (intel core2duo-T7250 procesor, grafická karta nVidia 8600m).

Po zmáčknutí F3 se začne generovat náhled na soubor, obrazovka zčerná, zabliká a poté se objeví ona hláška:
Ovladač zobrazení přestal odpovídat a byl obnoven
Ovladač zobrazení NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 195.62 přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven.
EMF figle ani nic dalšího (krom poslání inkriminovaneho souboru na jan.rysavy@a...) jsem zatim neprovadel, mam?
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: 2 chyby v Eroiica Viewer 1.17 - PDF a DOC

Post by Jan Patera »

fraktik wrote:EMF figle ani nic dalšího (krom poslání inkriminovaneho souboru na jan.rysavy@a...) jsem zatim neprovadel, mam?
Mezitim jsme je provedli sami. Pricina je v ovladacich od NVidie. Zkusil jste ten ForceWare 197? Z Vaseho postu to neni zrejme...
Post Reply